Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Zübeyde Hanım Mtal’de Fidan Dikim Şenliği

Zübeyde Hanım Mtal’de Fidan Dikim Şenliği

Siverek Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Orman Haftası etkinlikleri kapsamında “Fidan Dikim Şenliği” düzenlendi.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2016 Cumartesi 11:07
Zübeyde Hanım Mtal’de Fidan Dikim Şenliği

Siverek Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Siverek Orman İşletme Şefliği desteğiyle “Fidan Dikim Şenliği” düzenlendi. Etkinlik kapsamında Orman İşletme Şefliği tarafından okulun konferans salonunda Orman Mühendisi Bayram Konak tarafından öğrencilere “Orman ve Ağaç” konulu bir konferans düzenlendi.

Okula yaklaşık 500 adet fide bağışı yapılırken, etkinlik sonunda öğrencilere etkinlik hatırası şapkalar ve tohum kalemleri hediye edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ali Baturalp, “Ağaç temiz bir çevrenin ve yaşanılabilir bir evrenin teminatıdır. Bu bilinçle Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Siverek Orman İşletme Şefliği desteği ile bir dikim şenliği düzenledik. Bu etkinlik çerçevesinde hem Orman İşletme Şefi Sayın Bayram Konak tarafından yapılan konferans hem de bahçemize yaptığımız ağaç dikimi oldukça verimli çalışmalar oldu. Küresel anlamda en ihtiyaç duyulan zamanlarda yeşili sahiplenmek adına yaptığımız bu etkinlikte bize güçlü bir destek sunan Siverek Orman İşletme Şefi Sayın Bayram Konak’a ve Şefliğin bütün personellerine teşekkür ediyorum. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi duyarlı bir nesil oluşturmak için bu tür etkinlikleri gururla yerine getirecektir.” dedi.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık