Siverek Haber

Siverek Haber

529 + 683


5 Mayıs 2014 Pazartesi 18:56

İdam mahkûmu olmak kolayda, idama mahkûm olmuş masumları görmek mahkûm olmaktan daha zor. Ey yüreği buruk masum ve her dem dua da olan Müslüman halkı, birlik ve beraberlik zamanı gelmiştir.

Her gün ağlayan bir halk değil bir ümmet olduğumuzun farkın da olma zamanı gelmiştir. Ağlamak Müslümana yakışır ama zalimlerin ağlatması değil, Allah ve Resulü için ağlamak gerekir. Ne gariptir ki dökülen her bir damla gözyaşının toprak ile buluşma anında toprağın bile ağladığı bir dünya da yaşıyoruz. Böyle bir dünyada olmaktan ve Allah’a inanan bir ümmet ’en olmaktan her Müslüman şeref duyar. Ey şerefli insanlar ya birlikte kul olmanın şükrü ile birleşmeyi kabul eder ümmetliğinin vazifesini yaparsınız ya da herkes kendi şerefi ile yok olmaya ve şeytanlaşmış yüreklerde padişah olursunuz. Her padişahlığın bir sonu ve her sonun bir başlangıç olduğunu unutmamanız dileği ile. Bugün dağılan bir ümmet ve yok olmaya mahkûm olmuş bir ümmet olmak yerine ebede kadar her yerde ve her zaman söz sahibi olan bir ümmet olmak dururken neden yok olmayı tercih ediyorsunuz ki? Ey Müslümanlığının farkında olan Müslümanlar gelin bir elif miktarı bile olsa birlik olunuz. 529+683 sadece bir hayal veya bir rüya olsun zalim ve putlara tapan insanlar için. Ey demokrasiye inanan insanlar! 529+683 bir demokrasi katliamı değil midir? Ey katliamlara izin veren kahrolası rejimler. Ey kanunları hiçe sayan ve yasa çıkartan (sözde) akıllı insanlar. 529 veya 683 sizin veya bir başka insanların okul numarası veya unutulmaması gereken herhangi bir yerin şifresi değildir. 529+683 zalimlerin kendi şereflerine verdiği değerdir. Ey Müslüman uyanın ve kendinize gelin. Seçimlerde Rabia işareti yaparak oy toplamasını bilen parti veya partilerin de dönüp kendi samimiyet liginin değerlendirsinler. Rabia işareti yaparak Rabia vasfı taşınılmaz. Göstermelik ve kulları kandırarak oy toplamak bile 529 idam mahkûmlarının hakkına girenler ile aynı safta yer aldıklarının farkına varsınlar.

529+683 Müslümanın idam edilmesini kınıyor ve karşı çıkıyorum. Sadece 529 kişi ile kalmalarına şükür mü etmeli yoksa lanetlenmiş topraklar diye kendimizi avutmalı mıyız inanın bilemedim. 529 kişiden 37’si idam edilecekken diğerleri her gün idam edilmek üzere ömür boyu hapis cezası ile cezalandırıldılar. Ve şimdi ise 683 kişinin daha idam cezasına çarpıldığı haberi ile arşı ala salandı. Gökyüzü gözyaşlarına boğulurken, yeryüzü binlerce parçaya bölünmüş gibi deprem beşiğine girmiş gibi yeryüzü çatlamış durumda. Ey yer ile gökyüzünü tarumar eden sistemler! Biliniz ki yaptıklarınız ile yapmaya çalıştıklarınız sizi yaptıklarınızın içinde yok edecektir. Her varlık kendi sonunu hazırlar. Ölüm yaşadığınız ve yaşattığınız güzellikler kadar güzeldir. Ey karanlık ölümleri çağıran insan yüzlü yaratıklar! Ya insan gibi yaşayıp kul olun ya da…

529 Müslümanın idam edilmesi yaptıkları şeyler için değildir. 529 kişinin idam hükmü ve 683 kişinin idam hükmü okullara getirilmiş bir sistemin veya meydanlarda oy toplama hesapları değildir. Bütün Müslümanlara verilmiş çok güzel bir örnektir. Müslümanların Müslümanca yaşamamanın verdiği güçten beslenen zalimlerin birlik içinde olduklarının ispatıdır. Müslümana idam cezası vermek ancak ve ancak birlik olmuş ve birliğin anlam ve önemini çok iyi bilen zalimlerdir. Ey Müslüman halkı birlik olursanız karşınızda hiçbir güç dayanmaz. Bu verilen ve verilecek olan tüm idam cezalarında her Müslümanın günahıdır.

Ey zalimler siz zalim olmaya devam ederseniz bizde daha çok kenetleniriz demek isterdim bir yazar olarak. Ama ne yazık ki sadece bunu umuyorum…. Allah yar ve yardımcımız olsun….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık