Siverek Haber

Siverek Haber

AF DİLE Kİ SENİ AFFEDELİM


19 Aralık 2013 Perşembe 12:29

 

Af dile ki seni affedelim diyen bir zihniyete gülünür mü acınır mı bilemedim. Ne olur siz beni aydınlatın. Her tarafını karanlık güçlere vermiş modern dünyanın cahil insanlarını aydınlatan kişileri idam etmek hangi ülkenin adaletine sığar ki…

Af dile ki sen affedelim diyen zavallılar. Ey kendilerini koltuk sevdalısı yapan ahmaklar. Ey insanlara köle olmuş insanlar biliniz ki Müslümanları idam ederek kazananlardan olmadınız. Şehadet şerbetini içerek şehit olmak nasıldır? Bilmek sizin gibi cahillerin haddine bile değildir. Ey idama mahkûm olan efendim. Sadece Allah’tan af dilerim diyerek şehit olan efendim. Davayı bilmeyenler idam ile göz korkutmaya çalışanları tüm dünya bilmektedir.

Bu dava uğruna binlerce can idam edilmedi mi? Binlercesi sürgün edilmedi mi? Bu dava uğruna peygamberin torunu şehit edilmedi mi? Bu ümmet kerbelayı sadece duymakla kalmadı, kerbelayı yaşadıkça kerbelanın neden meydana geldiğini çok iyi anladı. Bu idam bizim için bir kerbeladır.  Bu idam bir varlığın ispatıdır. Bu idam hak yolda giden yolcuların istikametine atılan dikendir.

Ey kaybetmeye mahkûm olan cahiller kendinize gelin. Erenlerin miracı darağaçlarından geçer bilmez misiniz? Allah’ın varlığını bilmezler, Allah âşıklarını idama mahkûm etmenin cezasına katlanabilecek misiz? Sadece bir kez olsun Yüce Kitabı açıp okuyun. Okuduktan sonra dönüp kendinize ve inandığınız şeylere göz atın. Haktan gelenlerin ne olduğunu o zaman belki anlar ve kendinize gelirsiniz. Allah’a âşıkların ve Peygamber sevdalılarına çektirilen eziyetleri anlarsınız.

’’Eğer ben Allah’ın kanunu ile idama mahkûm edilmişsem, hakkın hükmüne razıyım. Şayet fasıkların ve imanlarını korkuya salmışların kararı ile mahkûm edilmişsem, korkaklardan merhamet beklemem’’ diyen Hallac-ı Mansur’u hatırlamamak elde değil. Tarih tüm şehitlerin şehadetlerine şahitlik edecektir. Ve ey Şehidimiz tüm dünya senin şehadetine şahitlik edecektir.

Ey şehidim şehadetin hürmetine onların af eyle.  Senin varlığına tahammül edemeyen cahilleri af eyle. Onlar bilmezlerdendir. Onlar medeniyeti örnek almışlardandır. Onlar Ebu Cehil’ in torunlarındandır.

Af dile ki seni affedelim diyenleri af eyle. Ey Peygambere komşu olan şehidim. Ne olur onları af eyle. Yaradan’dan ötürü af eyle. Umudumuz odur ki şehadetinin hürmetine hidayete erirler. Allah’ım Abdulkadir Molla’nın şehadetine şahidiz. Şehidimizi ve Şahitliğimizi kabul eyle. Bizlere de nasip eyle.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık