Siverek Haber

Siverek Haber

AYDINLIK BİR ÜLKE İÇİN


6 Haziran 2013 Perşembe 15:07

 

Türkiye için yeni bir yol haritası çizilmek isteniyor. Aslında Türkiye’nin buna ihtiyacı vardı. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yol haritası isyan değil birlik ve beraberlikti.

Hamd olsun birlik ve beraberliğe giden bir süreç üretildi. Üretilen bu süreci destekleyenlerin olduğu kadar bu süreçten rahatsız olanlarda vardı. Barış süreci birilerinin işine yaramış, birilerinin de ekmeğine yağ sürülmüş gibi gösterilmeye çalışıldı. Dış ülkeler Türkiye’nin büyümesinde ve süper güç olmasından endişelendiği için adeta ne yapacaklarını şaşırmış vaziyete gelmişlerdi. Onlar gelecekte ki 50 yılın hesabını yapmak için oturmuş oldukları masada gelen son dakika haberi ile sevinmişlerdir. Onlara bildirilen son dakika haberi ise Türkiye’de bir kesim insanların sokaklara çıkmasıydı.

Türkiye’yi geliştirmek ve güzelleştirmek adına yapılan projeler adeta pusuda yatanlar için bir kıvılcım oluşmuş ve kıvılcımın yangına dönüşmesi için ellerinden gelen her şeyi yapmakta geri kalmak istemeyenler maalesef bugün o kıvılcımın yanmasına sebep olmuştur. Bu kıvılcım bazıları için âdete bir bayram hediyesi haline gelmişti. Çünkü Türkiye’nin kan değiştirmesi lazımdı. Bu kan değişimi yukarıda da belirtiğim gibi birlik ve beraberlikten başka bir şey değildir.

Türkiye ecdatları gibi birlik ve beraberlik içinde olursa dize getiremeyeceği hiçbir ülkenin olmayacaklarını bilenler bu kargaşadan faydalanmak istemeleri kaçınılmazdır. Barış sürecinin ve kanıtı bulunmayan sebeplerle mahkemelerin Allah rızası için muhtaçlara yardım yapan kişilerin 113 yıl ceza yağmuruna tutması ülke adına zaten büyük bir ayıp olarak tarihe geçmiştir. Bunların yaşandığı bu süreçte böyle bir eylemin olması elbette kaçınılmaz birer fırsattır.

Bu fırsatları değerlendirmeleri onlar için birkaç saniyedir. Ülkemizin bir kesim insanları okumayı sevmezler. Okumayı sevmeyenleri kışkırtmak onların almış oldukları eğitimin ilk dersi olduğu için birkaç saniyelerini ayırmaları yeterlidir. Ama onların hesaplaması gereken bir şey daha vardır. Bu millet Müslüman bir millettir. Bu millet dini değerlerine sahip çıkan bir millettir. Türkiye üzerinden oyun kuranlar şüphesiz ki Türkiye için kurdukları oyunlarda kendileri oynayacaklarıdır. Bilinçli bir halk ve kararlı bir millet olarak her şeyin üstesinden gelebilecek kudretimizin olduğunu göstermemiz lazım. Bunun yolu eylem değil, birlik ve beraberliktir.

Türkiye’yi karanlıklara sürmeye çalışanlar bilsinler ki biz Vahdet’e adım atmış bir ülkeyiz. Dış devletlerin ve iç kargaşayı çıkartanların bilmesi gerek bir daha vardır. Bizi biz yapan partiler değildir. Müslümanlık kimliğimizdir. Karanlık bir ülke değil, aydınlık bir ülke için birleşelim. Dağınık bir toplum değil vahdet için sabredelim. Ve aydınlıkları elinden alınmış hukuk skandalına maruz kalanlara Rabbim sabır ihsan eylesin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık