Siverek Haber

Siverek Haber

BALIN VARSA SİNEĞİN ÇOK OLUR


18 Haziran 2007 Pazartesi 00:00
BALIN VARSA SİNEĞİN ÇOK OLUR 
      Bir gece yarısı fay hattı çatlamasa 22 temmuz 2007 tarihinde genel seçimlerin yapılması kesinlik kazandı gibi.Vatana,millete,namuslu insanlara hayırlı olsun.Fesatçılara,fırsatçılara da yuh olsun!
      Görüyorum da ortalık toz duman.At izi ile it izi biri birine karışmış.Olur olmaz çekişmeler,toplantılar,gündemler,bültenler,basın açıklamaları,184 ler,367 ler...Ve gece yarısı bildirisi;ardından oylamalar,turlar,nafile turlar.Mitingler,yürüyüşler, şarkılar,sloganlar.Tek başına ayakta durmaya çalışanlar,içi kan ağlayanlar.Sinsi sinsi gülenler,höst oturun ulan yerlerinize yoksa sopa yersinciler!
      Ankara sanki cadı kazanı.Birleşenler,ayrılanlar,didişenler,tuvalet yerine oylamaya katılanlar,evlenenler,nişan yapanlar,kur yapanlar,birlikte suya atlayanlar.Hemen seçime diyenler,olmaz efendim deniz(!)zamanı diyenler.Çift sandık diyenler,sandıktan vazgeçenler.
      Ankara kaynıyor.Anadolu oraya kayıyor.Bal olan yere sinekler üşüşüyor.Koltuk sevdası,saltanat sultası yollara döküyor herkesi.Güçlüler,ağalar,beyler,yardakçılar,yağcılar,ben neymişimciler,kapı kapı dolaşıp el etek öpenler,sonrada kabadayı geçinenler.
      Ankara Ankara güzel Ankara,istifa edip milletvekili olarak seni görmek ister her bahtı kara.Kutlamalar,ittifaklar,isyanlar,istifalar,adaylıktan çekilenler,at kadar olamayanlar,parti tabelası indirenler,Özal’ın ruhunu incitenler.Mağdur olanlar,telaşa düşenler,geleceğinden korkanlar,en kahraman Rıdvanlar(!)
      Ankara’nın taşına bak,gözümün fal taşına bak.Meclis,Hükümet,TSK, Anayasa mahkemesi,YSK herkes biri birine küsmüş,Urfa da size küsmüş haberiniz olsun.
      Nasıl olsa yol veren yok,nasıl olsa herkes bir yol boyunu tutmuş.Esas iradeyi temsil eden halkı dinleyen zaten yok.Milletin kafası epey dumanlı.Kuş okla yaralandı,bal arısı öldü(Allah rahmet etsin) At ihtiyarladı,ayakta zor duruyor.Kurt onu kapmazsa…Ampule taş atıyorlar,kırılsa karanlıklar oluşacak.
Peki nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa!Cüppeler giyilmiş,Kılıçlar çekilmiş;Cumhuriyet,Demokrasi,İrtica,Takiye,kritik bir dönem. Tandoğan,Çankaya,Manisa,İzmir, bilin bakalım bunun sorumlusu kimdir?!Şairin dediği gibi dağlarına bahar gelmiş memleketimin.Doğrumu acaba?
      Çözüm arayanlar,çözüme düğüm atanlar.Kendine pay biçenler,rant kapısı arayanlar,zula da saklananlar,ayak oyunu yapanlar hepinize bir çift sözüm var.Bilin ki BU ÜLKE HEPİMİZİN! 

                                                Hasan BAYDİLLİ 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık