Siverek Haber

Siverek Haber

Ben Sana Gülüm Dedim, Gülün Ömrü Az Oldu


30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
 sana gülüm dedim, gülün ömrü az oldu....
     Ne deseydimki peki, sen söyle?
     Her bakışımda bana gülümsüyordun öylece... Yüzünde güller açıyordu... Gözlerindeki ışıltıyı yıldızlar bile kıskanıyordu. Hele bir kokun vardıki sarılınca sana; buram buram gül kokuyordun.. Ya da dur... dur... yoksa, gül sen kokuyordu mu demeliydim acaba?
     Ben sana gülüm dedim, gülün ömrü az oldu....
      Peki ya ne deseydim sen söyle?
      Öyle gerçekti ki herşey seninle, senden başka herşey yalandı... ve herkes yalancı! Biri bişey dese önce sana sorardım mesela; sen ne diyorsan o' ydu. Gözlerimin içine baka baka beni kandıracağını nerden bilebilirdimki...
      Aslında hala anlamıyorum biliyormusun. Neden? Neden diyorum hep kendi kendime... Bunu neden yaptıki ! Nesi fazla gelmişti sevgimin sana; ya da kaldıramadınmı bu sıcaklığı görüştüğümüz süre boyunca?  Hangi alçakça düşünce esir etti seni o yalanlara; sığınmak bu kadar kolaymı oldu ikiyüzlülüğün ardına? Sana yüreğimi verdim, sevginle dolup taşan yüreğimi... yetmedimi ? Sığdıramadınmı o buz tutmuş kalbinin bir köşesine? Uğruna herşeyi, herkesi karşıma almışken ben; en olmadık isyanları bile bastırmaya çalışırken sana dair; bir kasırga gibi yok edip savurdun hayallerimi !
     
     Ben sana gülüm dedim, gülün ömrü az oldu...
     Ne deseydim peki, sen söyle?
     İnanmasamıydım o sahte gülüşüne, "can" deyişine... Hafife alınacak kadar basit değildiki bana oynadığın oyunun senaryosu; sen kadar gerçekti herşey...
     Perdenin sonu geldi beyaz gülüm.... Sen beyaz gülümdün ama; söylediğin yalanlar beyaz olamadı. Kirletti tüm karalığıyla  bu ak sayfayı !  Şimdi git, ardına bile bakma !
    Oyununun son sahnesi pişmanlık gözyaşları olmuş, ne çare !  Yazık sana harcadığım onca güzel zamana.. Bir hiç uğruna söylediğin tüm yalanlarla selamını ver ki, perde kapansın !
     Bir gül daha soldu bu dünyada, varsın bülbüller ağlasın....

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık