Siverek Haber

Siverek Haber

BİR URFA DA İSTANBUL'DA VAR ARTIK


4 Aralık 2010 Cumartesi 00:00
Son yıllarda’’ Sivil toplum Örgütleri’’ne verilen önem ya da başka bir deyişle bu alanda gelişen sivil örgütlenmenin değerinin anlaşılması; toplumda birçok önemli dinamikleri harekete geçirmiştir. Bu bağlamda, özellikle İstanbul’da yaşayan, il ve ilçe ayrımı gözetmeksizin Urfalıların göstermiş oldukları dayanışma takdire şayandır. Her geçen gün olgunlaşan, gelişen, güncel sosyal-siyasal, kültürel ve bilimsel kazanımların görülmesi ve bunun farkına varılması kendimize olan özgüvenimizi daha da artırıyor;ilerisi için umut ışığı oluyor.
İlk başlarda sadece bir araya gelmek için kurulan DERNEKLERİMİZ, yıllar geçtikçe çözüm odağı olmaya aday birer merkez olmanın yanı sıra, sosyal-kültürel alanlarında belirleyici roller üstlenmiştir. Derneklerimiz, kurumsal kimliklerine kavuştukları gibi yavaş yavaş maddi kimliklerine de kavuşuyorlar… Viranşehir-Ceylanpınar-Ş.Urfa ve son olarak da Suruç Derneğimiz kendi mülklerinde faaliyetlerine taze bir heyecanla devam etmektedir; Darısı
Siverek-Hilvan-Birecik Derneklerimizin başına diyelim…
Derneklerimiz, bulundukları semtler itibarıyla sadece Urfalıların uğradıkları yerlerin dışında, çeşitli insanların uğradığı, kültürümüzü ve yaşam tarzımızı merak edenlere de gerekli ikram ve önemi göstermektedirler. Ayrıca yerli ve yabancı TV’lerinin ilgi odağı olmanın yanı sıra yerel yöneticilerin görüşlerine önem verdikleri ‘’KAYDA DEĞER’’ kurumlar olma özelliğini de kazanmışlardır.
Bu satırları kaleme aldığımda Urfa Derneğimizden cep telefonuma gelen bir mesajda; Aksaray’da ‘’ONBAŞI’’ ismiyle uzun yıllar kebapçılık yapan ve eserini çocuklarına devreden, birçok hemşehrimize zor zamanlarında destek olan, Hacı Mahmut ONBAŞI’nın vefat haberini aldım. ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN (geçtiğimiz pazartesi, ikindi namazını müteakiben Aksaray Muratpaşa Camii’nde kılınan cenaze namazından Topkapı Mezarlığına defnedildi.)
                                                            Hayri GENÇ-SİVEREKLİLER DRN BŞK-İST 
                                                             Email:hayrigenc_19@hotmail.com
                                                             29 KASIM 2010 P.TESİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık