Siverek Haber

Siverek Haber

Darwinin Şempanzeleri


22 Mayıs 2007 Salı 00:00
 Darwinin şempanzeleri
Aslında bizim yöre halkının evrim teorisinin ne olduğuna dair pek bilgi sahibi değildir. Sadece atalar mısın maymundan gelme teorisini az da olsa zihinlerinde yer almıştır. Bu konuya değme sebebim, gerek yazılı basında gerekse görsel basında Darvin’in teorisine sempatiyle bakan ilgi duyan bazı laikçi Türklerin gerek makaleleriyle gerek yazılarıyla bu konuya sıkça yer verdiklerini gözlemliyorum. Özelikle yazılı bazında yer verilen,  “Darvin’in teorisi ispatlandı “ yâda ispatlanmak üzere gibi yazılar sıkça çıkmaya başladı.

Türk yede bu işin hamiliğine soyunan yazılı bazında cumhuriyet, hürriyet, milliyet ve radikal gazeteleridir. Görsel basında ise NTV yayınıdır.
Buna karşı evrim teorisinin yanlışlığını ve yaratılış gerçeğinin anlatılması konusunda savaş veren meşhur Adnan hoca ve ekibidir. Bilimi dayalı olarak çıkarılan evrim teorisinin çöküşüyle ile ilgili güzel kitapları vardır. Bu kitaplardan bir kaçını okudum, özelikle Allah akıla bilinir kitabı çok güzel yazılmıştı.

Ben kendim bu materyalist felsefeyi hiçbir zaman kale bile almadım. Çünkü ben biliyorum ki insanlar arasına sırf fitle, fesat çıkarmak için çıkarılmış bir teoridir.
Tahminim şu ki, Bu gibi teorilere sempati duyan kişilerde bunun yalan ve aldatmaca olduğunu biliyorlar, ama sırf Allah’a ve dine düşmanlık içinde olsa insanların zihinlerini bulandırmak için bu gibi teorileri topluma empoze etmekten geri kalmazlar.

Çünkü Allah'ın emir ve yasakları doğrultusunda hak dinin insanlığa sunduğu güzel ahlakı yaşayan toplumların var olması ve yaygınlaşması bu şempanze kesimlerin işine gelmez.


Peki nedir bu evrim teorisi?


          Evrim teorisi, yeryüzündeki canlılığın tesadüfler sonucunda, doğal şartlarla kendiliğinden meydana geleceğini veyahut maymunlardan geldiğini savunur. Bu teori bilimsel bir kanun, ispatlanmış bir gerçek değil, bilimsellik kisvesi altında toplumlara empoze edilmeye çalışılan materyalist bir dünya görüşüdür.
Modern bilim tarafından her alanda yalanlanan bu teorinin en büyük dayanakları ise birtakım hile, sahtekârlık, çarpıtma, aldatmaca ve göz boyamalardan oluşan telkin ve propagandalardır.
Kaynakları ise buldukları fosil, yani kemik kalıntılarıdır. En büyük propagandalardan bir tanesi’de meşhur kalemle çizdikleri maymundan insana geçiş resmidir. 

        Müspet bilim geliştikçe evrim teorisini çökertmiştir. Ama dediğim gibi kendini laik ve çağdaş gören bazı örümcek kafalı insanlar, her defasında Türkiye’de bu konunun lehte propagandasını ve haberlerini yaparlar, Yapmaya da devam ediyorlar.

         Bu insanlar kendini evrimle maymundan gelip insan olduğuna inanabilir, inansa da umurumda değil nasılsa ben ve benim gibi inanan insanlar inanmıyor. Fakat benim onlara bir tavsiyem var. Evrime inanan insanlar gitsin şu hayvanat bahçesindeki maymunlara ilgilensin, belki akrabası falan çıkar. Ayıptır bırakmayın akrabalarınızı öle yalnız. Maymunları kendi bayramınızda falan ziyarete gidin,

         Sizi bilemem ama ben insandan geldim. Buna eminim. Aslında sizde insandan gelmişe benziyorsunuz ama maalesef bunu kabul etmiyorsunuz. Düşünen insan türüne aitsiniz. Dikkatinizi çekerim. İnsanı hayvanlardan ayıran unsurlar; düşünüp karar verme ve manevi değerleridir. Bunlardan birini kaybeden insan, insan sıfatını kaybedip hayvanlaşır. İnsanın var oluşu kemiklerle ispatlanamaz. Çok yönlü düşünmek lazım ki insanın kökeni anlaşılsın. Bu bir tek dini değil insan biliminin birçok alanını kapsar.

üstünlüğü ve mükemmelliği fiziki özelliklerde aramak tam bir hüsran. Çünkü hayvanların çoğu insandan güçlü, kartal daha uzakları görebiliyor. aslanlar insanlardan şehvet yönünden çok daha üstün.. İnsanı üstün yapan protein yapısı değil. Her şeyi yaratan ve kendisinin yarattıklarına peygamberlerle tanıtan Allahu tealadır.

İnsanoğlu yeryüzünün halifesidir ve en şereflisidir. Düşüne bilen, iyiyi ve kötüyü ayıra bilecek kabiliyet ve akıl verilmiştir. Hayvanlarla aramızdaki fark budur.

İlk insan ve ilk peygamber hazreti ademdir. Bilim adına yapılan sahte ara fosiller tutarsız açıklamalar sadece maksatlı birer çabadır. Herkes neye inandığını iyice düşünsün.

Buna rağmen hayvan olmak isteyenlere yüce Allah çok güzel cevap vermiştir.

Yoksa sen, onların çoğunun gerçekten söz dinleyeceğini yahut akıllanacağını mı sanıyorsun? Gerçekte onlar hayvanlar gibidir, hatta gidişçe daha sapıktırlar. (Furkan süre 44)


Darwinle ilgili yapılmış evrim teorisinin maksadını açıklayan güzel bir karikatür çizilmiş.

Şöyle ki;

Maymun; 
Darwin hep böyle gizli gizli mi buluşacağız?
Daha ailenle de tanışamadım!
Korkuyorum sevgilim!..               
İnsanlar beni kabul etmeyecekler.diye korkuyorum!..               
               
Darwin;   
merak etme hayatım. Öyle bir teori attım ki ortaya,
Yer yerinden oynadı!..yakında birleşmemize hiçbir engel kalmayacak!..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Yukarı Çık