Siverek Haber

Siverek Haber

DAYAN SİVEREK’İM DAYAN


25 Ekim 2012 Perşembe 01:27


Güneydoğunun Paris’i diye bilinen Siverek maalesef yağmur ve fırtınalara yenik düştü. Aslında yenik düşmemesi gereken bir ilçe olan Siverek bilinmedik nedenlerden dolayı halka bayram öncesi bir felakete neden oldu.

Nerdeyse her yıl alt yapı çalışması, çocuk parkları, sokaklar, caddeler ve çevre planlanması yapılıyordu. Allah’ın rahmeti Siverek’in boyanmış yüzünü ortaya çıkardı. Alt yapı çalışması yapıldığı zaman mağdur olanlar, bugün felaket mağduru oldular. Siverek’in değişik yerlerinde dikilen heykellere verilen önem ne yazık ki İlçe’nin alt yapısına verilmemiştir.

Siverek’in ekonomik kalkınmasını ve ekonomik büyümesinin daha iyi olması beklenilirken ne yazık ki bu yaşanan sorunlar bizim için her şeyin cevabı olmuştur. Kurban Bayramının coşkusu kursağında kalan mağdurların, mağduriyetine sebep olanların Bayramı kutlu olsun.

Siverek’ten Ankara’ya gidenlerin yaşanan olaylardan önce gelip kontrol etmemeleri bir ihmal değil midir? Yaşanan olaylardan sonra gelip geçmiş olsun demeleri ne kadar güzel bir fotoğraf karesi değil mi? Önemli olan yaşananlardan sonra gelmeleri değil, yaşanmadan önce yaşanılacağını düşünülerek tedbir almalarıdır.

Siverek’in üstünü boyanmış halde halka gösterenlerin boyası aktı. Boyanın altındaki kara sıva gözüktü. Kullanılan boyanın toz boya olduğu anlaşıldı. Belki can kaybı olmadı ama olmuş kadar da oldu. Dayan Siverek’im dayan, sen ne badireler atlattın bunu da atlatırsın inşallah. Yaşanılan bu yağmur felaketi için tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimle.  Allah yar ve yardımcımız olsun, selametle…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık