Siverek Haber

Siverek Haber

DUA İLE AÇILAN HASTANENİN BEDUALARLA HİZMET ETMESİ


15 Temmuz 2013 Pazartesi 12:00

Dua ile açılan Hastane’nin beddualarla hizmet etmesi doğrusu acınacak bir durumdur. Nüfusu yoğun olan bir İlçe’nin yeni hastane gereksinimine ihtiyaç duyduğu apaçık ortadayken gereken tüm imkânların seferber edilmesi takdire şayandı.

Herkesin sevindiği o günlere şahit olmak mutluluk verici günlerdi. Ve dualarla açılışı yapılan yeni hastanenin, beddualarla hizmet vermesi hepimizi çok üzmüştür. Doktorların yetersizliğinden, personel ihalelerinden ve sıra alışından tutunda en küçük bir işlemine kadar hastaların beddualarını almaktan nasiplenmeyen kimse yoktur sanırım. Sabahın erken saatlerinde gelen yaşlı amcalar ile sonradan gelip sıra alanların, yaşlı amcalardan önce muayene olmaları üzüntü verici bir tablodur. Doktorların yanında görevli olanlar ile hasta akrabalarını muayene sırasına göre değil de akraba sırasına göre içeri çağırmaları resmen sıra alanlara bir hakarettir.

Hastanelerde dikkat edilmesi gereken kuralları bilmeyenlerin görevlendirilmesi, bazı doktor çalışanlarının ve hastanede çalışanların akrabalarına verdiği torpil sıraları dikkatte alınması gereken önemli bir sorundur. Her şeyden önce tüm hastalar eşit tutulmalı, sırası gelen hastaların içeri alınması sağlanmaları gerekir. Bu konu hiçbir şekilde ihmal edilmemelidir. Sağlık bakanlığının denetleme komisyonları bu konuyu göz ardı etmemeleri gerektiğini ve hastanelerdeki eksik teknoloji sistemlerinin bir an önce temin etmeleri hakkında rapor çıkartmaları tüm hastalar için önem arz eden bir durumdur.

Öncelikle Siverek devlet hastanesinin müdürü ve Sağlık Bakanlığının hastanelerdeki eksiklikleri ve olumsuzlukları gözden geçirmeleri önemle rica ederiz. Hemşerilerimiz ve tüm hastalar için hastanelerimizin eksikliklerini ve olumsuzluklarını kaleme almak boynumuzun borcudur. Rabbim tüm hasta kardeşlerimize şifa nasip eder inşallah.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık