Siverek Haber

Siverek Haber

EY FİLİSTİN


26 Temmuz 2014 Cumartesi 10:42

Kim dokundu sana ey şehidim? Kim nur yüzlü cemalini kana boyadı? Zalimlerin sonuncusu muydu seni şehitlik makamına yükselten?

Ey şehitlerin ülkesi Filistin! Ey Mescitlerin barınağı, toprağı kan çeşmesine dönen ülkem. Seni değerli kılan ülke oluşun değil, içinde bulunan kutsal mescit ve üstünde ki direniştir.

Ey Filistin! sarsılma dur yerinde. Senin üzerinde şehitlerimizin kanı var. Şehitlerin kokusu sinmiş üstüne, yok yok senin üstünde Cennete giden durak var. Sende Cenneti açan nurlu anahtar var.

Ey şehitler şehri, bugün yine zalimler çıldırdı. Yezitlerin torunları korkularından dolayı saldırmışlar sana. Ey şehitlerin yurdu, cennet kokan ülkem, senden uzakta olmanın açısı kahrediyor bizi. Aslında seninle aynı namazda durup, aynı duaları ediyor olmamız uzakların uzaklığını tanımadan yakınlaştırıyor bizi birbirimize.

Rabbim şahittir senin için nasıl dua ettiğimizi, Hüseyinlerin neler hissettiklerine. Ey zalimlerin karşısında direnen mücahitler! Rabbim sizinledir. Sizin amaç ve gayeniz zaferle yeşerecek ve dimdik ayakta olacaktır. Sizi ayakta görmek istemeyen zalimlerin gözlerinde ki korku, ellerinde bulunan silahların patlamasına neden oluyor.

Siz dik durmaya devam edin, ey şehitlik makamına göz dikmiş şehit adayları. Size değil dokunan, size karşı ellini kaldıranı rabbim helak etsin. O Cennet kokan topraklarda gezen zalimlerin ayakları kopsun. Topraklara gömülü kalır inşallah. Çocukların ninnisi haline gelmiş top sesleri, zalimlerin korku çığlıklarından gayri bir şey değildir. Boğazına kadar kana bulaşmış yezitler, İslam’ın ne mübarek bir din olduğunu bilmiyorlar. Ey zalimler! Ey korkmuş gafiller! Bilmez misiniz kana bulaşan ellerinizin, başınıza neden olacağını. Bilmez misin ey İTrail, Filistin tüm Müslümanların göz bebeği olduğunu. Yaptığınız ve yapacağınız her hamle sizi bir adım daha yaklaştırıyor Allah’ın azabına. Firavunlaşmış önderiniz ve sizi destekleyen ayak takımı ülkeleri, bir gün ama bir gün sizin yok oluşunuzun seyircisi olacaktır. Yakındır size bastığınız her toprak zerresinin ateşe dönüşmesi.

Beklemek en çok Filistinlilere yakışır. Sabretmesini en çok onlar bilir. Siz zalim ordunuzla yok olurken, saldırdığınız masum insanlar sizin için duaya duracaklar. Hiçbir Müslüman sizden insan olan insana zarar gelmesini istemez. Ablukaya aldığınız Filistin olmasaydı, şu an kim bilir hangi şehirde veya hangi ülkede zülüm görüyor olacaktınız. Zamanın da size iyilik edene, savaş açmak nankörlüğün ve zalimliğin en ….

Ey zalim İTrail ve destekleyicileri bu kalleşliği ve zulmü tarif edecek bir kelime bulamadım lügatlar da. Henüz Türk Dil Kurumunun kayıtlarında veya yeryüzü üzerinde sizi tarif edebileceğim bir kelime üretilmedi. Onun için şu an İtrail demekten başka çarem yok. Ey zalimlerin toplandığı ordu, o pis ellerinizi masum çocuklardan çekin. Savaşmayı bile bilmeyen, aptallardan biriktirmiş olduğunuz gafil insanların zulüm etmeleri yetmedi mi? Daha kaç kişinin kanı sıçrayacak pis ellerinize.

Ey şehitler ülkesi Filistin! Sizi ayakta tutan ve her dem sizinle olan Allah’a binlerce şükür olsun. Dualarımız sizinle, Rabbim yar ve yardımız olsun inşallah.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık