Siverek Haber

Siverek Haber

EY LANETLENMİŞ İSRAİL


1 Ocak 2009 Perşembe 00:00
EY LANETLENMİŞ İSRAİL YAPTIĞIN GAZZE KATLİAMI SENİN SONUN OLACAK 
Lanetlenmiş kavmin lanetlileri(İsrailliler) yine Gazze de birkaç gün içinde yüzlerce Filistinliyi şehid ettiler.Tüm dünya ise bu vahşete göz yumdu/yummaya devam ediyor.Hata yüzleri kızarmadan Hamas ı suçluyorlar…… 
 

  Bir defa önce sorunun adını doğru koymamız lazım gelir. Filistinliler işgalci değildir. İşgalci olan İsrail'dir. İsrail, Filistin topraklarını işgal etmiş terör kullanarak bir devlet kurmuştur. Terör üzerine bina edilen bu devlet işgal ettiği topraklarla yetinmemiş yine silah zoruyla genişleme politikası gütmektedir. Filistin toprakları BM nezdinde de işgal edilmiş topraklar olarak adlandırılmaktadır. Bu arada yerli Filistin halkını da her fırsatta göç etmeye zorlamaktadır.  
 

Topraklarını savunduğu ve işgale karşı meşru direnme hakkını kullandığı için HAMAS, İsrail'in hoşuna gitmiyor. İsrail'in hiçbir kural tanımadan Filistin halkına karşı uyguladığı insanlık dışı muameleye HAMAS direniyor ve İsrail'i yıldırıyor. Öyle ki İsrail geçen Haziran ayında ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı. Fakat İsrail kural tanımazlığını bu süre içinde de sürdürdü ve ateşkesi onlarca defa bozdu her bozduğunda da mukabele edildi. Bu mukabele misliyle mukabele değildi. Biri en modern silahlarla saldırıyor öteki ev yapımı silahlarla karşılık veriyordu.  

Son iki aydır uygulanan ambargo ise maalesef içler acısıydı. Gazze'yi sesiz ölüme terk eden İsrail ateşkes bitince HAMAS'tan tek taraflı olarak ateşkesi devam ettirmesini istedi. HAMAS bu tek taraflı Filistin halkı aleyhine ateşkesi kabul etmeyince de İsrail, geçen Cumartesi dünyanın gözü önünde katliam yapmaya başladı.  
 

Filistinliler tanklarıyla tüfekleriyle İsrail'i işgale yürümüyorlar. Sadece yaşadıkları toprakları savunuyorlar. İsrail ise Filistin halkına yaşama hakkını bile çok görüyor.  

Filistinliler İsrail'in modern silahlarla uyguladığı katliama karşı ev yapımı füzelerle cevap veriyorlar ve bugüne kadar o yıllarca atılan füzeler sonucu ölen İsrailli sayısı sadece 21 dir. İsrail attığı her adımda yüzlercesini birden katlediyor.  
 

Başta ABD olmak üzere batı dünyası Gazze'yi Ebu Gureybe çeviren İsrail'in insanlık dışı uygulamalarını kınamak yerine İsrail silahları karşısında mantar tabancasından farksız füzeleri bahane ederek hala iki taraflı saldırıların durdurulmasını talep edecek kadar gözü kapalı ve önyargılı davranmakta. Ve maalesef Türkiye'de ki bazı safdil ya da kandırılmış kalemler de işgalci yerine işgale uğrayanları sorumlu tutmaktadırlar.  

Siyonist güçlerin bizdeki uzantısı olan kalemşörler; işgal en büyük insanlık suçudur.Düşünün ki, evinizi birileri işgal etti ve siz küçücük bir odada yaşamaya mahkumsunuz. Bu durumda sizin öteki odalarınızı mutfağınızı tuvaletinizi kullanmak istediğinizde uygulanan yasağa karşı mukavemetiniz ne kadar masum olursa Filistinlilerin mukavemeti de o kadar masumdur. 
 

İsrail insanlık suçu işlemektedir ve bu kalemşörler kalemleriyle desteklemektedirler biz Müslümanlar ise sadece içimizde İsrail e  öfke besliyoruz….

İsrailli yetkililer, insani kriz yaşanmayacak sözü vermiş olmalarına rağmen başlattığı bu katliamdan sonra bunlarla görüşmenin hiçbir faydası yoktur. İsrail bu davranışıyla Türkiye'ye karşı da çok büyük bir saygısızlık yapmanın yanı sıra diplomatik güvenilirliğini de tamamen yitirmiştir.  

Türkiye, İsrail ile diplomatik ilişkiler asgariye indirmeli, yapılan anlaşmalar askıya alıp gözden geçirilmeli, güvenlik konseyindeki üyeliğimiz başlar başlamaz bu konuya yönelinmeli ve NATO'nun  İsrail'e müdahalesini gündeme getirmeli, aksi takdirde NATO üyeliğini askıya alacağını deklare etmelidir.  
 
 
 

Ah Kudüs ah, şehirlerin garibi, 
Bir gün gelir, Selehddin-i Eyyubi 
Yine huzur çiçekleri açacak. 
Gönül burçlarına dikilsin sancak. 
Sen ağla, sen ağla Filistinli kız, 
Zalimleri, gözyaşların boğacak. 
Bu karanlık devir geçmez sancısız, 
Güneş senin gözlerinden doğacak…
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Yukarı Çık