Siverek Haber

Siverek Haber

Cemil Yeşildağ

FANATİZM


Cemil Yeşildağ
8 Şubat 2011 Salı 00:00
Bir iletişim aracı olarak facebooku birçok kişi bilir. Malumu üzere bende facebooku kullanıyor ve mümkün mertebe de takip ediyorum. Geçen pazartesi akşamı facebookuma bakarken, gazetemizin emektar yazarı ve güçlü kalemi olan Şükrü Dolaş’ın facebook sayfasında yazdığı son yazısında benim “Siverek’in il olması için 2011 Haziranında yapılacak olan milletvekili seçimlerini boykot edelim” yazılarımdan dolayı beni boykot fanatiği ilan etmiş.


İçtenlikle söylüyorum. Kızmadım, darılmadım ve kesinlikle üzülmedim. Tersine sevinç duydu ve gururlandım. Sevinç ve gurur kelimelerini nazire olsun diye de kullanmıyorum. Anlayacağınız bilerek kullanıyorum. Bana fanatik olduğum şeyleri hatırlattı. Bu tanımlama ile fanatik olduğum şeyleri yazmama vesile oldu.


Evet; ben fanatiğim abi. Hem de üç şeye ciddi ciddi fanatiğim. Bunlarla da şimdilerde çokça övünüyorum.


Birincisi Allah’a kul olma bilincini kuşanmış biri olarak Allah’ı sevme fanatiğiyim. Bu sevgim bir bilinçli tercihe dayanır. O’na kul olma, O’nu bilerek sevme, Ondan geldiği için Kuran’ı ve ondan ötürü Peygamberini(as) sevme fanatiğiyim. Benimle O’nun arasına girecek her şeyi silip atacak ve O’nu sevme uğrunda her türlü bedeli ödemeye hazır bir fanatiğiyim.


İkincisi çocukluğumdan beri Beşiktaş’a fanatiğim. İsmine ve renklerine fanatiğim. Şampiyon olsa da olmasa da Beşiktaş’a fanatiğim. Çok iyi futbol oynamadığı dönemlerde de sevdim. Küme düşmez ama küme düşse de Beşiktaş’a fanatiğim.


Üçüncüsü Siverek’teki sosyal, siyasal ve ekonomik değişimin önümüzdeki seçimi boykot etme ile büyük oranda değişeceğine inananlardanım.
Bu yüzden boykota fanatiğim.


Allah’a kul olma bilincini kuşanmamış birinin veya ahiret kaygısı taşımadan yaşayanların beni Allah’ın fanatikliği ile yermesini anlarım.

Başka takımları ve ya başka renkleri sevdikleri ve Beşiktaş’ın başarılarına katlanmayıp beni her hafta kızdıran Final Dershanesinin derslik 12 de ki öğrencilerini de anlarım. Çünkü onlar Beşiktaşlı değiller.


Ama boykot fikrime karşı çıkanları hala anlamış değilim. Boykot çağrısı ya da boykot fikri kime ve niye dokunur? Kimler zarar görür anlamış değilim.


Sahi hızla yaygınlaşan milletvekili seçimlerini boykot cephesi Siverek’te kimlerin çıkarına dokunuyor? Kimlerin siyasal ve ekonomik menfaatine zarar veriyor?


Evet; fanatiğim abi fanatiğim.


HEM DE BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM. ÜÇ ŞEYE FANATİĞİM.


ALLAH’A, BEŞİKTAŞ’A VE BOYKOTA.


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık