Siverek Haber

Siverek Haber

filistinli küçük kızın büyük yüreği


30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
 
“Benim adım Filistin!
 Onu değil, beni parçalayın!”
 
Bu sözler, Filistinli küçük bir kız çocuğunun, yürekleri dağlayan feryadının sadece bir kısmı…
Düşünün ki , aynı durumda biziz… Sizce hangimizin evladı, vatanı uğruna bunu söyleyebilecek kadar yürekli? Hangimizin çocuğunun o küçücük beyninde vatan aşkı var? Çocukları bırakalım bir kenara, gençlerimizin kaçı der sizce bunu? Eğri oturup doğru konuşalım bir kere de… Bizim milletimiz, bırakın vatan aşkını ve kutsallığını çocuklarına aşılamayı; “ırkçılık nasıl yapılır, batıya nasıl özenilir, nasıl daha modern olunur” un telaşında… Yazık!
Vatan elden gidiyor farkında mısınız???
Dış güçlerin içimize soktuğu ırkçılık oyununda, bizler birbirimizi yerken topraklarımız karış karış ve alenen Yahudilere satılıyor. İkinci bir Filistin geliyor yakında Türkiye, uyan artık! Bizde, gençlerimizde ve çocuklarımızda bu zihniyet olduktan sonra biz hangi yürekle “Ben Türkiye’yim! Onu değil beni parçalayın!” diyebiliriz sizce???
Yıllarca aynı topraklarda kardeşçe yaşamışız. Bir lokma ekmeği paylaşmışız. Acımız, kederimiz, sevincimiz her şeyimiz bir bizim. Aynı vatan sınırları içinde yaşıyorsak, aynı bayrak gölgelendiriyorsa semayı, ayrımız gayrımız nasıl olur bizim!
İmanımızı bir yoklayalım hele… Bizim için “kutsal” kelimesi ne ifade ediyor? Hangimiz çocuğumuza bunu öğretti?”Vatan nedir?” diye sorsak, kaçımızın yavrusu adam akıllı bilir? İman bilinci, vatan aşkı, bayrak sevgisi olmazsa olmaz! Kendimize gelelim artık, yeter!
Biz uyuyup duralım, elin yahudisi ha bire atasözü diye kendi laflarını geçirsin bize. “Her koyun kendi bacağından asılır” mış! Kim demiş? Bizim peygamberimiz öyle demiyor ama… Diyor ki Resullullah (s.a.v.) “ Müslüman  din kardeşinden sorumludur”. Peki biz hangisini uyguluyoruz ezelden beri, yahudilerin sözünü! Nerde kaldı Müslümanlığımız? Filistin kan ağlıyor, bizse sadece İsraili kınayıcı mesajlar yolluyoruz. Hani biz din kardeşimizden sorumluyduk? Elimizden bişey gelmiyor mu gerçekten de, yoksa kendimizi mi kandırıyoruz! Yapabileceğimiz en kolay şeyi bile yapmıyoruz biz hakkıyla. Her yerde bangır bangır söyleniyor, “İsrail ürünlerini, Amerikan ürünlerini boykot edin, almayın” diye. Bunu neden hala ciddiye almıyoruz? Onlar olmazsa yaşantımızı sürdüremeyecek miyiz biz? Bence hala tam anlamıyla idrak edemedik biz bu vahşeti ve bizim bu vahşete farkında olmadan (!) yaptığımız maddi desteği…
Allah aşkına almayın onların hiçbir ürününü!
Allah aşkına çocuklarınıza vatan, millet, iman aşkını öğretin!
Allah aşkına  ırkçılık yapmayın, yapanlara fırsat vermeyin!
Allah aşkına  bu vatanın her bir karışında binlerce şehit kanı olduğunu unutmayın!
 
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık