Siverek Haber

Siverek Haber

GANDHİ KEMAL!


2 Haziran 2010 Çarşamba 00:00
                                        

Değişmeyen düzenin değişen yüzleri tabiri çok hoşuma gitti.

Siz de takdir edersiniz ki bu tabir CHP nin yeni Genel başkanı  fakat siyasi çevrelerce geçici genel başkan olarak görülen Kemal Kılıçdaroğlu için kullanılmış..

Ben bunların hepsinden öte Kemal Bey in ‘’Gandi ‘’lakabını irdelemek istiyorum.

Gandi kimdir? Ne yapmıştır? Gandi  Hindistan ın Bağımsızlık Hareketinin siyasi ve ruhani lideri. Hint topluluğunun vatandaşlık hakları için barışçı başkaldırıyı uygulayan halk kahramanı. Afrika'dan Hindistan'a döndükten sonra yoksul çiftçi ve emekçileri baskıcı vergilendirme politikasına ve yaygın ayrımcılığa karşı protesto etmeleri için örgütleyerek Hindistan ı bağımsızlığa doğru götürmüştür.

Doğruluk, sadelik ve pasif direnişçilik belirgin ilkeleridir.

Bu bağımsızlık ve halkçı liderin Kemal Kılıçdaroğlu ile bağdaşan tek bir yanı var. O da simalarının birbirine benzemesidir. Tahminimce basınımız da bu özelliğinden yola çıkarak ona benzetmiştir.

Yoksa Gandi nin Kılıçdaroğlu ile  ilkelerinde, yaşayış tarzında ve düşüncelerinde hiçbir şekilde örtüşen, benzerlik gösteren  ortak bir yan yoktur….

Kemal Kılıçdaroğlu Bürokratken ne yapmıştır?

1991 yılına kadar kar eden SSK yı başkan olduktan sonra Kurumun ihalelerini yandaşlarına yüksek fiyatlarla peşkeş çekerek SSK yı 7 yıl boyunca büyük zarara uğratmıştır. Bugünlerde kamuoyuna dürüstlük havarisi olarak tanıtılan Kemal Bey aynı kişi değil midir?

Biz onu daha çok AKP li belediyelerin yolsuzluklarıyla mücadelede gördük TV lerde. Kendi partisinin veya diğer partili belediyelerinin yolsuzluklarını ortaya çıkarmadaki başarısını ne hikmetse göremedik…

Peki Kemal Bey Genel Başkan sıfatıyla neler vaad ediyor?

Referandumda Baykal'ın tutumunu sürdüreceğini ilan ederek darbe anayasasına sahip çıkıyor.

Ergenekon ‘un avukatlığını öyle güzel sürdürüyor ki Kurultaya Silivri den çiçekler ile teşekküre layık görülüyor.

Dindar insanların hoşuna gidebileceğini düşündüğü laflar ediyor. Ama samimiyetini göstermek adına üniversitelerde başörtüsü serbestliği partim yüzünden engellendi bu nedenle özgürlükler adına meclise bir teklif sunmayı planlıyorum gibi gerçekçi bir hedef öne süremiyor…Lakabını Gandi den, Şapkasını Ecevitten ,sırtındaki gömlek İtalya dan ,görüşleri Baykal’dan ortada kaldı mı bizim Kemal den bir eser??Adam Smith ın ekonomi için kullandığı ‘görünmez el’’ bugün CHP içinde bir devrim yapmıştır bu görünmez el.  Baykal gidip şu an için emanetçi bir başkan gelmesine rağmen basınımızın pohpohlamasıyla bir anda hayatımızın her alanına giren Kemal Bey! gelmiştir.Emanetçi olan Kemal ilerleyen zaman içinde ‘’Görünmez El ‘’ tarafından  sağ bir parti için düşünülen Süheyl Batum’un  CHP nin başına gelmesinden haberi var mıdır acaba?

Halkın büyük bir desteğine sahip olan AKP iktidarını demokratik yollarla düşüremeyen ‘’görünmez eller ‘’ başka oyunlarla emellerine ulaşmak için var gücüyle planlar yapmaktadırlar. Ama unutmayalım ki şer odakların bir planı varsa Allah ın da bir planı vardır.


Türkiye’nin Gandhi’lere değil, Fatihlere Yavuzlara ihtiyacı vardır. Ecevit kasketiyle halkçı olduğunu sanan, fakir fukara edebiyatıyla oy demagojisi yapan, liderine ihanetle millete hizmete aday olanlara bu milletin ihtiyacı yoktur ve olamazda.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık