Siverek Haber

Siverek Haber

Gece Gözlerinde Dolunayı Gördüm


30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
   Öyle içimdesin ki, sanki hiç gitmemişsin... Olmayan bakışların mıdır içimi yakan bu ayaz akşamında? Yoksa yüreğinin derinliklerinden gelen sessiz feryatların mı?  Belki de umutsuzluğumu haykıran çığlıklardır kopan en olmadık zamanda... Bir an sustum, dinledim sadece... Sen yoktun ama yüreğin benimleydi sanki, kuş gibi çırpınıyordu içimde. Ilık nefesindi soluduğum... Kokunu getirmişti rüzgar dağların zirvesinden. Hani reyhanların taa böğründe bir yerlerde sakladığı o eşsiz kokunu! Buram buram çekiyorum içimin derinliklerine... Sonra birden kayboluyor kokun da sen gibi, karışıyor boşluğa. Bir bilinmeze doğru sürüklüyor beni. Varlığınla yokluğun arasında gidip geliyorum çaresizce; görmüyorsun...
   Nerdesin...
   Yüzün hala gözlerimde bilmiyor musun? Bir an bile gitmiyor hayalin, bende tutuklu... Belki azad etsem o da sen gibi gidecek habersizce uzaklara... Ama yok! Hayalin bari içimde kalmalı, senden tek kalan o bu aralar... Her şey bir bir gitti... Kokun da vefasız çıktı be yar ! Başka tenlerde can bulmak için uçuverdi. Oysa bilmezdi ki, başka tenler ilaç olamazdı çaresizliğine... Yatağını kaybetmiş ırmak gibi nereye döküleceğini bilmeden akıp gitti. Deli taylar gibi koşup gitti. Haylaz çocuklar gibi gitti. Gitti işte. Gitti.
   Çıksam o dağların doruğuna, reyhanları bulsam, sorsam, kokunu geri getirebilir mi ki? Yoksa o eşsiz kokunu bir daha bulmak imkansız mı dersin?
  
   Sekiz bilinmeyenli bir denklem oldun içimde, bir türlü çözemediğim... Ne gitmelerin gitmek gibi, ne de kalmaların vuslat ! Sanki mevsimsiz yaşıyoruz her şeyi, zamansız... İçinde cevaplamaya korktuğun soruların var gibi. Ben miyim sorun yoksa? Seni deliler gibi sevişim, üstüne titreyişim mi seni benden alıp götüren zalim sebep?  Çılgınlıklarım mı, sensiz olmayışım, aşkımı ölümüne yaşamak isteyişim mi? Peki ya, neden geri dönüyorsun her gittiğinde; pişmanlık mı denir buna sence? Yok...yok... Başka bi şi bu ! Aslında sen beni özlüyorsun değil mi yar? Yüreğin "kal" diyor, aklın "git" ! Hangi mantık aşka galip gelmiş ki bu dünyada zalim yar ! Hangi sebep uymuş o hain akıl kurallarına? Her gidişinde mantığın galip gelmişken; hasretin dayanılmaz acısı üzerine dağ gibi çöktüğünde, yüreğin mi seni alıp getiriyor bana sevgili? Ondan mıdır dönüşlerin, "sana geldim yine" deyişlerin?
    Bu son gidişinin üzerinden hayli vakit geçti, gelmedin hala !  Her gece gözlerinde dolunayı gördüm yokluğunda. Yoksa...yoksa... bir daha...? Hayır hayır, saçmalıyor olmalıyım. Sen yine biraz uzaklaşmak istedin, gittin ve yüreğin nasılsa sesini duyuracaktır sana, öyle değil mi? Gözlerin beni arayacaktır. Gece gözlerinde dolunayı gördüğüm gözlerin.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık