Siverek Haber

Siverek Haber

GRİBAL KOMPLO


27 Ekim 2009 Salı 00:00
GRİBAL KOMPLO

     Son günlerde bir domuz gribi safsatası almış başını gidiyor. Bu konuda her ne kadar bilinçli insanlarımız varsa da, bilinçsizlerin sayısı daha çok gibi geliyor bana. Basın ne yöne çekerse, neyi lanse etmeye çalışırsa halkımıza, “gariban” milletimiz de o düşünceyi doğru zannedip bir şeyler yapmaya çalışıyor kendince.
     Kukla devlet, kukla medya ve tüm oynanan oyunların tek gayesi; “kuklalaştırılmaya çalışılan bir toplum”!
     “Ne alaka” diyenleriniz var mıdır bilmem ama ben konuya şöyle bir açıklık getirmeye çalışayım:
     Bir açılım söz konusu malumunuz… Gündem yoğun. Herkes birbirini yiyedursun, birileri kafa karıştırmak için ve her zamanki gibi“çaktırmadan” temizlik yapmak için ülke gündemini değiştirecek bir şey atıyor ortaya. “Yahu ne temizliği kardeşim” dediğinizi duyar gibiyim… Ne temizliği olacak, “insan temizliği”! Hani dünya nüfusu hızlı artış gösteriyormuş ya son yıllarda (Amerika böyle diyor); ilk evvela Türkiye’den başlamak lazım değil mi!  Hazır gündemde açılım varken, bu hastalık sayesinde hem Güneydoğu topraklarında biraz temizlik yapılmış olur; hem de, 0-3 yaş arası çocuklardan başlayacak olan aşı kampanyasıyla, gelecek bir nesil kökten temizlenmiş olur. Nasıl fikir ama?
     Bir düşünsenize, neden bu meret hastalık sadece ilköğretim okullarındaki öğrencileri vurdu? Neden öğretmenlere teğet geçiyor? Liselere ve üniversitelere de bulaşmıyor ne hikmetse! Kalabalık yerlerde bulaşma riski yüksek olan bu virüs, yüzlerce, binlerce işçinin çalıştığı fabrikalara, askeri kışlalara da giremiyor!
     Her konuda hassas davranıp, insana değer veren Amerika ve Avrupa, aşı önceliğini neden Türkiye’ye verdi acaba? Bizi kobay olarak kullanmaya çalışan bu cani zihniyete, neden devlet müsaade eder? Neden ihalelere girilerek, bilmem kaç milyon dolara bu aşılar alınır ve onların ekmeğine her zamanki gibi yağ sürülür?
     Geçtiğimiz hafta Diyarbakır kurbandı, okullar bir hafta tatil edildi. Bu haftaki kurbanımız Ankara! Birkaç güne kalmaz aşılar yapılmaya başlayacak okullarda. Bilinçli velilerin tepkisi sayesinde, bu aşılar velinin yazılı izni olmadan yapılamayacak çok şükür ki… Biri anasınıfına, diğeri ilkokul 2. sınıfa giden iki evladım var ve ben bu aşıyı asla yaptırmayı düşünmüyorum çocuklarıma. Bu konuda duyarlı olan herkes benimle aynı fikirde, biliyorum. Ama memleketimin her yerinde bilgi edinme imkânı yok maalesef… Köyde, kırsalda yaşayan halk ne bilsin bu aşının zararını? Ne bilsin içeriğinde cıva olduğunu ve cıvanın insan sağlığında zamanla yol açtığı zararları?  “İyi bir şeydir, korur en azından” diye düşünerek aşıyı yaptırmak isteyen birçok kişi çıkacaktır eminim. Bu konuda az da olsa bilgi sahibi olan herkes çevresine ışık olup aydınlatmalı diye düşünüyorum. Elimizin uzandığı her yere yetmeliyiz. Bize oynanan bu oyuna tepkisiz kalmayalım ne olur… Ülkemizin geleceğini, çocuklarımızın hayatı üzerinden oyun oynayarak değiştirmeye çalışan zihniyete izin vermeyelim…
      Bu aşı olayını en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizde uygulamaya koyacaklar göreceksiniz. Bölge insanımızı uyaralım. Bu konuda başta belediyeler olmak üzere, sorumluluk bilincine sahip herkese görev düşüyor. Taşın altına herkes elini koymalı. Allah’ın izniyle bizim insanımız bu kalleşliğin de altından kalkacaktır.
     Hastalığın virüsünü üretip salıyorlar önce istedikleri yere, sonra da aşısını çıkarıyorlar! Hastalığınız da, aşınız da sizin olsun! Çekin yok edici zihniyetinizi bizim milletimizin üzerinden!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık