Siverek Haber

Siverek Haber

HAKKA GİDEN YOL


20 Kasım 2014 Perşembe 12:55

Hakka giden yol şeytani vasıflardan arınarak tertemiz bir sevgi ile başlar. Sevgi olmadan yola çıkılmaz. Sevgisiz her şeyin sonu zarardır. Kin ile doldurulmuş masumların sokaklara çıkması sevgiyi bilmediklerinin apaçık bir ispatıdır. Batılı sevgiyi hak sevgi olarak aşılanmış insanları görünce yüreğim kan ağlıyor, bedenim titriyor…

Şimdi saat öğlenin en sıcak dakikaları ve ben üşüyorum. Üşümüş olmam soğuk algısından dolayı değildir. Yalnızlığın verdiği tesellisi güneşin sıcaklığı veya aydınlığı değildir. Yalnızlık ki güneşin sıcaklığından bile soğuk.

Ey soğukluğun merhemi, ey dertlilerin çaresi neredesin? Varlığın yok ki, yokluğun varlığına alışayım. Ey sevgiden muhtaç insanlar Bilesiniz ki Âdem ne varlıktır ne de yokluk, âdem yoktan var olmaktır. Ben yokken yokluktan var olmuş bir kulum. Her şeyi Yaradan kullarını tüm duygularla donatarak yarattı. Yaradan tüm kullarının ihtiyaçlarını âdem gibi yoktan var etti ve seçimler sundu. Kimi hakka koşmak için seçimlerini doğru yoldan yana kendine Resulü rehber olarak gördü ve hayatını ona göre dizayn etti. Kimileri de nefislerine uyarak şeytani vasıflarını hak bilip ona tabi olarak yaşamlarını sürdürdü.

Hakka giden yol sevgiden geçer. Sevgiyi sevgili ile yaşamak varken sevgiliden uzak bir sevgi şeytanın ekmeğine yağ sürmek gibidir. Seven Yaradan ve sevilen kul ise, dünya ya ayak basmış her kul Yaratanı severek kendi safını belirler. Sevgi tüm varlıklar için yaratılmış bir nimettir. Sevginin hakkını vererek seven her varlık kazananlardan olacaktır inşallah.

Günümüzde sevgi ile sevgili çok farklı manalar taşımaktadır. Bugün hakkı seven bir topluluğun tabiri caize sevgilisi Yaradan ve Peygamberdir. Sevgi değişmektir. Hakkı seven haktan yana, batılı seven nefisten yana olur. Ey sevgiye muhtaç insanlar sevgiyi sevgiliden öğrenme vakti gelmedi mi?

Siyaset uğruna sevgiyi katleden bir canavar olmak vicdan sahipleri insanların düşünmesi gerekir. Sokaklar sevgiden uzak veya batıl bir sevgiye tutulmuş insanlarla dolmuş vaziyete geldiği zaman iş işten geçecektir. Sokaklar kâbusunuz olmadan sevginin hakka gitmesi gerektiğini anlatmamız gerekmektedir. Birilerinin kuklası olmadan saygı ve sevgi içende yaşamak varken batı ve batılıları taklit etmek çok büyük bir hatadır.

Ortadoğu’nun tüm ülkeleri savaş alanına dönmüş bir vaziyettedir. Savaş ile beslenen zalimlerin kuklası olanların kendisine ve kendinden olan insanlara zarar verdiğinin bilincinde değiller. Beyazında kirlendiği bir dünyada yaşıyorsak hakkı ve batılı iyi bilmemiz gerekir. Kirlenmiş insanlardan uzak olma yerine sevgi ile kirlerinden arınmalarına yardım etmek gerekir.

Ey batıl uğruna sokaklara çıkanlar hakkı haktan gelen mesajlar ile öğrenin. Günümüzde batılı hak ilan eden milyonlarca insan var, sakın ha sakın inancınızı yitirmeyin ve onlara inanmayın. Sevgiden ve saygıdan yana oldukça kazanan siz olursunuz. Birilerini güneş olarak görmek çok büyük bir hatadır. Güneşin battığı dünyada hiç kimse güneş değildir. Güneşiniz her zaman bellidir. Rabbim mazlumları zalimlerin fikirlerinden kurtarsın ve hakka giden yoldan ayırmasın inşallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık