Siverek Haber

Siverek Haber

Osman İzol

HARÇLIĞIN HARÇ OLSUN!


Osman İzol
1 Ağustos 2012 Çarşamba 16:56

Siverek'te bir pankartta, harcılığını gönder camiye harç edelim yazıyordu. Bu girişimde bulunanların samimi niyetlerinden şüphem olmadığı için alınmalarına da gerek yok. Ancak, Severekli binlerce insanın Çorum, Yozgat, Kayseri, Afyon, Konya, Ordu vs gibi şehirlerde çalışmaya mahkûm edildiği bir şehirde milletin harçlığını istemek biraz garip. Ya da cami açığı mı var ki bu kampanyayı başlattılar diye sormak gerekir. Hatta soruyorum kaç camii açığımız var? Tabi şimdi de dışarıda kalan ortalama cemaat sayısına göre bir veri elde etmek gerekecek ki ona göre kaç camii açığımız ver ortaya çıksın.

Sadece maddi durumu sürekli genel ekonomi derecelerine göre şekillendirilen ve herkesin malumu mağdur edilen millet dışında para isteyecek kimse kalmadı mı acaba? Millet daha neyini versin? Altı, bazen on ay bahsi geçen yerlerde çadırda yatıyor birçok böcek ile beraber sabahlıyor bu millet. Geriye kalan altı ya da dört ayı burada geçiriyor.

Günlük yirmi ila otuz tl'ye çalışan milletin cebinde ne kadar harçlık olabilir ki? Zaten bu millet yıllardır hayatını harçlık ile kurtarmaya çalıştı ve çalışıyor.

Çok zor bir soru olacak ama gene de sormak istiyorum. Siverek’te kaç fabrika açığımız var? Bu açığı kapatmak için kaç asılı pankartımız var?  Ya da bu anlamda zengin bir istihdamı sağlayacak Siverek’e ait kaç proje var ve bu projelerin faaliyete geçmesi için kaç sağlam destekçi var?

Kişisel önerim şu; milletin harçlığını istemek yerine ve camii açığını kapatmak yerine, camilerdeki açıkları kapatma ve harçlık yerine milletin cebinde para bulacağı iş alanlarının açılması için kampanya başlatmak daha gerçekçi olur diye düşünüyorum. Hatta düşünmeme gerek yok zaten bu böyle.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık