Siverek Haber

Siverek Haber

HASTA ADALET


13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:11

HASTA ADALET

Hasta adaletin iyileşmesi zaman alır. Gecen bunca yıllara ve hata asırlara rağmen doğru tedavi edilmeyen adaletin hastalığının büyük bir olasılıkla kansere dönüşmüştür.

Kuranın ışığında her eve tebliğ edenler ve Allah için bir adım atmış olanların yargılandığı mahkeme bunun ispatı olmalıdır. Yıllarını sadece ve sadece Allah rızasını kazanmaya adanmış Ebubekir, Ömer ve Osman gibi Saidlerin mağdur olması müminlerin kalbini derinden yaralamıştır. Dışarı da onca yetime, öksüze ve yardıma muhtaç insanların yardımcılarına ceza yağması Peygambere karşı gelmektir.

Bir mümin kendi kardeşine sahip çıkmalı. Konu Allah rıza oldu mu susmalı. Hak ile batılı birbirinden ayırmalı. Gayeler İslam’ın anlatılmasına engel olmak ise bilmelidirler ki Hak olan her zaman galip gelir. Sanki korkanlar çareyi Yusuf-i medreselere atmakla bulmuşlar. Bilmezler mi o atıkları yer Yusuf’un kokusunun olduğunu, yarın mahşerde o medreselerin zulümlere şahit olacaklarını.

Her yıl bir kerbela anılırken bu ikinci bir kerbela mıdır? Kerbelada acılan lalelerin meyve vermesine tahammül edemediniz mi? Ey zalimler toparlanın, kendinize gelin. Allah ve resulü için koşuşturanlardan elinizi çekin. Bir Said değil bin Said’i alsanız da bu yolda olanlar asla yolundan vazgeçmezler.

1400 yıldır yüce kitabın içeriğini değiştiremediğiniz için o yüce kitabı hayatında yaşayanları değiştirme politikaları mıdır? Acep diye sorular takılır akıllara. Zalim topluluklar er yâda geç ortaya çıkmaktadır. Firavun gibi yezid gibi pişman olsanız da son nefeste fayda etmez. Kötülüğe karşı iyilik yapmadıkça imana ermiş olamazsınız. Tüm müminlerin dileği odur ki yapılan bu yanlışlıkların bir an önce son bulmasıdır.

Rabbim gül bahçesine dönüşen zindanlardan tüm müminlerin çıkmasına vesile eder inşallah. Küfür devrinin oynandığı son oyun olmasını nasip eder inşallah. Gerçek İslam’ı yaşamayı ve yaşatmayı nasip eyle. Rızan uğruna küfür milletine karşı yardım eyle Yarabbi. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah. Ve selam

ADEM TAŞÇI


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık