Siverek Haber

Siverek Haber

HAYAT BOŞ DEĞİL


14 Ekim 2007 Pazar 00:00
Hayat boş diyorlar birileri. Peki boşlukları doldurmak mümkün mü? Genel anlamda hayatın bin bir türlü rengi  var aslında.
En başta kısa anlardan zevk almak…
Bir çocuğun yüzünde bir anda beliren gülümseme… soğuk bir kış gününde beliren içilen bir bardak sıcak çay… Caddede  yürürken kulağımıza hoş gelen bir müzikle yürüyüş ritmimizi değiştirmek…Birbirini seven iki insanın yüzündeki mutluluk… Haber bültenlerindeki başarılı gençlerimizin gururunu yaşamak… Gözlerimizi dinlendirerek açmak….
Okuduğumuz bir kitabın güzel bir cümlesinin altını çizmek… Huzurevindeki bir yaşlının elini öpmek, hayır duasını almak…Sabah kahvaltısını bir dostla yapmak güne enerjik başlamak…
Kimsesiz bir çocuğun koruyuculuğunu üstlenmek… Camide kimsenin olmadığı bir anda dualarla Allah'a yakın olmak… Sakız satan bir çocuğun karnını doyurmak… Son sigaranızı söndürmek… Yazdığınız şiirleri veya yazıları başkalarının okumasındaki heyecan… Saç bakımı yaptırmak… Yeni bir ayakkabı almak…  Bilgisayarınıza gelen güzel bir e mail…
Kaleye çıkıp şehri izlemek… Yağmurun yüzünüze bıraktığı damlalar… Ateş böceğini görmekten…
Uzun yürüyüşler yapmak… Borçlarınızı ödediğiniz zamanlardaki huzur… Çocuğunuza uçurtmayı tutmayı öğretmek... Tahlilleriniz temiz çıktığında ki sevinciniz… Bir filmin mutlu sonla bitmesi… Yaz tatilinde denize gitmek…. Bahar da pikniğe gitmek… Bir Hacı'nın getirdiği zemzem suyunu içmek…. Hiç görmediğiniz bir şehri gezmek… Güzel bir rüya görmek… Şehirden ayrılırken  gözü yaşlı birini  bırakmak…. İnsanların sizi dinlemesi… Boşlukları siz doldurun….
Hayat o kadar da boş değil…..
Daha sayamadığım o kadar çok rengi var ki hayatın aslında…. Bu renkleri tabloda doğru doldurmak gerekiyor… Yanlış doldurulursa boş ve anlamsız… Evet ölüm de var.. Ama ben varken ölüm yok. Ölüm varken de  ben yokum demiş  üstat. Ölümden öte köy varsa  neden yaşamın zevklerinden maruz kalır ki insan.
Şu güzelim Siverek’te bol oksijenli günler...


ALİ LEYLAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık