Siverek Haber

Siverek Haber

HAYIRLI OLSUN


9 Eylül 2007 Pazar 00:00
HAYIRLI OLSUN… 
      Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhuriyetimizi kuran ve Türkiye’de yaşayan  herkesin temsil edildiği en önemli kurumdur.Ve aynı zamanda kanun yaparak hükümetleri çeşitli yollarla denetleyen organdır. 

      Tüm demokratik ülkelerde olduğu gibi,ülkemizde de parlamento bu minval üzerine kurulmuştur.Yani halkın kendisini yönetecek kişileri,kendi iradesi ile seçerek ve özgürlüklerin güvence altına alındığı bir yönetim biçimi olan demokrasinin güvencesi altında cumhuru temsil edenlerle cumhurun ortak hareket noktasıdır TBMM. 

      Özünde şaibesiz ve şeksiz halkın iradesinin temsil edilmesi gerektiği yer olan meclis tüm yasaların meşruiyet kazandığı saygın bir kurumdur ve öyle de kalmalıdır. 

      Demokrasiyi ve halkın iradesini beğenmesek de halkın kararına saygı duyulmalıdır.Yoksa,Meclisin veya  onun üzerindeki makam olan Cumhurbaşkanlığı makamı bir meydan okuma alanı olarak görülmemelidir.Aksi taktirde ortamı gererek kutuplaşmaya gitmek suretiyle kaos ve kriz çıkartılarak ortamı germek,kimseye fayda sağlamayacaktır.Duygusal davranarak fevri çıkışlar ülkemize zarar vermektedir.Bu yerler gerilim yaratacak yerler değildir!Aksi taktirde Türkiye kendi gerçeğine dönemeyecek,saygınlığını kaybederek hem içte,hem dışta huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat doğacaktır. 

     Halk rotasını çizmiş,hedefi göstermiştir.Meşum  laflarla ortamı sabote etmeye gerek yok!İçinde bulunduğumuz konjoktür neyi gerektiriyorsa demokratik çerçeve içerisinde saygı duymalıyız.Halkın olmadığı bir yerde ne vatandan,ne milletten bahsedebilirsiniz.O halde demokrasinin de gereği olan farklılıkları içimize sindirerek herkesi kucaklamalıyız. 

     Nihayet;TBMM başkanını seçti,Cumhurbaşkanını seçti.Hükümet Kuruldu.Türkiye en azından istikrarsız bir ülke konumundan şu an kurtulmuş oldu.Hayırlı olsun… 

     Biz Siverekliler için ikinci sevinç ise Meclis Başkan Vekilliğine hemşerimiz sayın; E.Cenap GÜLPINAR’ın getirilmesidir.Hemşerilerimizi önemli yerlerde görmek bizlere gurur verdiği gibi,Siverek’imizi iyi yerlerde temsil etmek,zaten imajı iyi görünmeyen biz duyarlı Siverekliler için de ayrı bir gurur kaynağı olmuştur.  

     Özellikle 11.Cumhurbaşkanının seçilmesi ile birlikte gerek mecliste,gerek diğer karşılamalarda Sayın;GÜLPINAR’ın Meclis Başkan Vekili sıfatıyla Sayın;Cumhurbaşkanımıza  yapmış olduğu refakatte;vakur,kararlı ve otoriter duruşu göz doldurmuştur.Bu tavır ve duruştan dolayı duyulan hoşnutluklar bir çok Siverekli tarafından dile getirilmiştir. 

     Hiç kimse hak etmediği sevgi ve saygıyı kendiliğinden kazanamaz.Bilin ki bu kazanımlar  uzun vadeli çalışmaların ürünüdür.Ancak eseri olanlar yaptıkları ile öğünürler.Ne güzel söylemiş Hz.Ali “ Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız,ölmez bir eser bırakınız” diye. Bu vesile ile ilçemize yaptığı hizmetlerle her zaman anılan ve bir çok eser bırakan;temiz,lekesiz ve dürüst bir siyaset adamı olan hemşerimiz E.Cenap GÜLPINAR’a yeni görevinde başarılar diliyorum… 

                                                     Hasan BAYDİLLİ 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık