Siverek Haber

Siverek Haber

MUHSİN YAZICIOĞLU


9 Nisan 2009 Perşembe 00:00
MUHSİN YAZICIOĞLU      Ülkemizde ne hikmetse insanlar öldükten sonra değeri anlaşılır.Hayattayken bu değerli insanların kıymetini bilmez değerini anlamayız.İşte öldükten sonra değeri anlaşılanlardan biride geçenlerde kaybettiğimiz BBP Genel Başkanı Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu idi
Muhsin Yazıcıoğlu;Üç kuruşluk makamlara, kişiliğini satmadı.. 
Hiçbir zaman, tehditlere boyun eğmedi..Hep “dik” durdu.. Medyanın satılık kalemlerinin şantajlarına hiçbir zaman kulak asmadı..“Ben buyum” dedi.. Doğru bildiği yolda yürüdü..
Ben onu, 28 Şubat’ta dik duruşundan hatırlıyorum.Darbecilerin yıkmak için canla başla çalıştığı RefahYol hükümetine, dışarıdan destek verdi Muhsin Yazıcıoğlu..Hiç bir makam mevki karşılığı olmadan ülkesinin menfaatini bu yönde gördüğü için hiçbir karşılık beklemeden bu hükümete destek verdi Muhsin Başkan.

Darbeciler Refahyol’u devirdikten sonra Hüsamettin Cindoruk ve benzeri “politika hokkabazları”nın kurduğu bir partinin topu topu 11 milletvekili vardı.. Bunların 8’ine bakanlık verildi.. Oysa bu bakanlıklar önce BBP liderine teklif edilmişti.  
“Hayır” dedi Muhsin Başkan “Ben Kur’an kurslarının kapısına kilit vuracak yasayı çıkartmak için kurulacak hükümette görev alamam. Ben İmam-Hatiplerin orta kısımlarını kapatacak yasayı çıkartmak için kurulan darbe hükümetine onay veremem” dedi ve yine hiçbir maddi karşılık beklemeden, ülke yararı için o hükümetin içinde yer almadı. O hükümete destek vermedi.
Bir bakanlık uğruna, parti değiştiren, sol partiden sağ partilere geçen, girmediği kılık kalmayan milletvekillerinin olduğu bir Meclis’te, kendisine teklif edilen bakanlıklara rağmen, “halkın inancına kısıtlama getirileceği” için, teklifleri elinin tersiyle itti Muhsin Başkan…
Siyasi hayatına atıldığından bu yana Halkın güvenini Ve Allah rızasını kazandı Muhsin Başkan.
Acaba kaç tane siyasetçi bulabiliriz Türkiye’de? Partisi aday göstermedi diye, bir gecede başka partiye geçen milletvekilleri,belediye başkanlarının olduğu Türkiye’de, Muhsin Yazıcıoğlu gibi hiçbir karşılık beklemeden bir hükümeti destekleyen, bakanlıklar teklif edildiği halde tek bir güvenoyunu vermekten bile kaçınan kaç tane siyasetçi gösterebiliriz güzelim ülkemizde……?
Seni ve düşüncelerini iktidara getiremedik Muhsin Başkan.Umarım senin gibi dürüst, ülkesini seven milli ve manevi değerlerine bağlı bir bir lider çıkar da davayı bıraktığın yerden devam ettirir. Ülkemizdeki siyasetçilere örnek olsun Muhsin Başkan ……Mekanın cennet olsun.
                                -------------------------------------- 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık