Siverek Haber

Siverek Haber

ÖLÜM YOLUNA KİM DUR DİYECEK


1 Eylül 2006 Cuma 00:00
ÖLÜM YOLUNA KİM DUR DİYECEK?!

 

İl(çemiz)Siverek çıkışı Şanlıurfa karayolu üzerinde bulunan Hal Pazarından-Sanayi Sitesine kadar olan 2 km.lik tek yönlü şehirlerarası Devlet Karayolu Siverek’e mezar olmaya devam ediyor.Sadece 2 km.lik bu yolun duble yol yapılmasına ilişkin çalmadık kapı bırakılmadığı halde maalesef bu yol kaderine terk edilerek hiçbir somut sonuç alınamamıştır.

 

Yine son olarak bu güzergahta(İnşallah bu son olur!) 23.08.2006 tarihinde feci bir trafik kazası meydana geldi.Sonuç:Aynı aileden baba ve 17 yaşındaki oğul ölü,5 yaralı…Şimdiye kadar bu yolda onlarca insan can verdi.Ve halen bu yol can olmaya devam ediyor.

 

Peki kim bunun sorumlusu,suçlusu?Zorunlu alt yapı hizmeti olan bu ihmali kimse görmüyor mu?Yok mu 2 km.lik bu duble yolu yapacak yetkili,görevli,siyasetçi duyarlı babayiğit bir Siverekli…?Bu yolda şimdiye kadar onlarca insan öldüğüne göre,demek ki yokmuş!

 

Bakın bu iki kilometrelik tek yön şehirlerarası karayolu üzerinde hangi kurum ve işyerleri var,bunlar; 100 yataklı Siverek Devlet Hastanesi,Siverek Sanayi Sitesi,Belediye Yüzme Havuzu ve Düğün Salonu,Hal Pazarı,Halı Sahaları,Aile Parkları,Lokantalar,İşyerleri ve 5 adet Petrol İstasyonu.

 

Sağlı sollu bulunan bu kurum ve işyerlerine günde yüzlerce araç girip çıkmaktadır.Hiç bir göbek ve geçiş bulunmadığından bu araçlar rast gele karşı tarafa geçmek zorunda kalmaktadırlar.Bu yolun Devlet Ana karayolu ve Şanlıurfa’yı Diyarbakır’a bağlayan şehirlerarası tek yol olması nedeniyle yine günde binlerce araç bu yolda seyir halinde ve bu yolu kullanmak zorunda kalmaktadır.

 

Otoban istemiyoruz, sadece iki kilometrelik bu yolun ne kadar elzem ve önem arz ettiğinin bilinmesi için bunları yazmak zorunda kaldım,duyarlı bir vatandaş olarak.

 

Unutmayın ki! Bu yoldan bir gün sizde geçebilirsiniz.Allah korusun trafik terörüne yakalanmadan ve başkada ocaklar sönmeden durdurun bu kan gölünü sayın yetkililer,siyasiler ve de bilumum Siverek’in ileri gelenleri…

 

 

Hasan BAYDİLLİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık