Siverek Haber

Siverek Haber

Ali Lale

ORTADOĞUNUN ŞIMARIK ÇOCUĞU KANA DOYMUYOR


Ali Lale
6 Ağustos 2018 Pazartesi 16:38

İsrail Devleti şımarık çocuklar gibi yetiştirildi. Bugün Filistin halkına yaptığı zulümlerin haddi hesabı yoktur. Kundaktaki çocuklara kadar, çocuk, kadın, ihtiyar demeden, sivilleri tarayıp öldürmekte, Türkiye dışında; demokrasi havarileri kesilen batılı ülkeleri tüm bu olaylara karşı, gözü kapalı kulakları sağır, vicdanları ve ruhları körelmiş birer ceset misali, ne sesi ve nede sedası vardır.

Her gün çocuk öldüren, insanları yuvalarını başına yıkan, kendinden başkasına hayat hakkı tanımayan bu şımarık çocuk, İnsanların başına bela olduğu gibi kendi sonunu da hızlı bir şekilde getirmektedir. Filistin Halkını rahat bırakmayan, kan kusturan bu caniler, bu yaptıklarına hiçbir ülkeden ses çıkmaması için, babaları(ABD ve diğerleri) karşı çıkabilecek ve karşı çıkma ihtimali olabilecek ülkelerin içişlerini karıştırmakla meşguldürler. Bunu da utanmadan” insanlık ve demokrasi adına yapıyoruz.” Diyorlar.

Bugün dünya büyük bir felakete hızlı bir şekilde yol almaktadır. Ne zamanki insanlar, ülkeler ve Devletler, doğruya doğru, yanlışa yanlış, diyebilme erdemliğini gösterebilirse ve bunun mücadelesini verebilirse o zaman çok şeyler değişebilir. Felakete değil de belki güzelliğe doğru yol alırlar.

Rabbim bu dünyayı bir imtihan yeri olarak yarattı. O hesapları en iyi bilen ve en iyi yapandır. Hiç kimsenin hesabı kimsede kalmaz. Filistin halkına yapılan bu zulümler İsrail’in yanında kar kalmaz. Bunun hesabı çok çetin olacaktır. O hesap görücülerin en iyisidir.

İsrail ve Babaları bu dünya hükümdarlığını devamlı kılmak için durup dinlemeden, Müslüman Ülkelerin iç işlerini karıştırmaktadırlar. Bunlardan birincisi Türkiye olmaktadır. Türkiye; Müslümanların dertleriyle dertlenen, birinci sırada bir ülkedir. Eskiden bu işler gizli yapılıyordu. Bugün Trump bunları hepsini açıktan yapmaktadır. İran’a kızdığı zaman bunun çözümü muhaliflere destek verecek ve İran da karışıklık çıkartarak devleti içerden çökertmeye, daha sonra da dışardan baskıyla yıkmayı düşünüyor ve bunu açıkça TV’ ifade ediyor. Irak’ı, Libya’yı ve Suriye’ye yaptıkları gibi ona da tuzak ve operasyonlarla, dize getirmeye çalışıyorlar. Kısacası bu ecnebilerin işi gücü Müslüman ülkelerin birlikteliklerin oluşmaması ve güçlenmemesi için gerekli tüm projelerini acımadan uygulamaya koymaktır. Türkiye’yle asırlarca uğraşmışlar ve uğraşmaya devam etmektedirler.

Müslüman Ülkeler bunların tuzaklarından korunması için kendi aslına dönmeleri gerekir. Yoksa sürekli dış güçlerin birer maşası olmaktan kendimizi ve insanımızı kurtaramayız. İnancımızdan kaynaklanan insan sevgisi, vatan sevgisi, ihanet, haram ve helal kavramları okullarda iyi bir eğitimle insanlarımıza verilmesi lazımdır. İsrail ve yandaşları, satılık adamları bularak istediği amaçları için kullanmaktadırlar. Dini Temellerini bozmak için Fetö’ nün devreye konulması, insanların kafasını bulandırmak için Adnan Oktar gibi, bir cani, namussuz çocuk tacizcisi çeşitli görüntü altında casusluk görevini de başarıyla yürüten bu hainler, bir taraftan milletin dinini itibarsızlaştırmaya çalışken diğer taraftan da askeri ve sivil casusluğunu da yürütmektedir. Bu da Fadime Şahin, Müslüm Gündüz ve aczimendillerin başka bir versiyonudur. İşte İnsanlarımıza dinini iyi öğretilirse din tüccarlarına ekmek kalmaz, Din üzerine toplumu ifsat edemezler ve kimseyi, onların din dışı palavralarına inandıramaz. Onun için adamlarıyla; Müslüman Ülkeler üzerindeki hedeflerine ulaşabilmeleri için insanlarımızın milli kültür kaynakları olan; tarihinden ve dininden soğutmak ve yabancı bırakmak için her türlü oyunu ve tuzağı kuruyorlar. Gayeleri bizleri ayakta tutan özgüvenimizin kaynağı, yaşamımızın yol haritası olan değerlerimizi tahrip edip, bizleri istediği şekilde kendilerine kul köle yapmaktır. Asırlarca da insanlarımızın saflığından ve cehaletinden faydalanarak, toplumun dini ve milli duygularını tahrip etmeye çalışmışlardır.

Yakın tarihimizde dini ve milli tüm değerleri yasaklamalarının tüm amacı buydu. Dini ve milli değerlere hassasiyeti olmayanların, bireylerin işletilmesi daha kolay olmaktadır. Dün Kuran’ın yasaklanması, başörtünün yasaklanması, tarihimizi kötülemeleri tüm bu uygulamaları, onların emrinde olan hükümetlerle yapılıyordu. İnsanlarımız kendi vatanında yaşamaktan bıktırıyorlardı. Tüm amaçları; geçmişi ve değerleri olmayan ot gibi bir toplum oluşturmaktı. Kör, sağır bireylerden oluşan bir köle topluluğu meydana getirmekti. Nihat bunun örnekleri görüyoruz. İslam ve Milli değerlerimiz üzerine bir silindir gibi geçerek, kendine tabii olanlara yepyeni ucube bir inanç oluşturdular. O insanlarında cehaletinde faydalanarak onları birer robot gibi kendisine köle yaptılar. Bugünkü Adnan Oktar baş belası ve Fetö terör örgütü canlı örneklerdir. İnsanlarımızı batının uşakları haline getirmek için bu işe soyunan hain ve soysuzlardır.

İşte Ortadoğu’nun şımarık çocuğunun Müslümanlara yaptığı bu zulmü, onlara kendi istediği şekilde görebilecek bir gözlük bir beyin montajlamak isteği nedeniyle, bu Müslüman ülkelerinden kan ve gözyaşı eksik olmuyor.

Müslümanların ihtiyaç duyduğu kuvvet; değerlerine yeniden yapışmak ve onları uygulamaya koymaktır. Bu değerler; Adalet, tüm inanç değerlerine saygı, kendi inancını yaşatmak, tarihi ve kültürel değerlerini yaşatmak, bunları sanat yoluyla insanlarımıza sunmak, böylelikle inançlı ve kültürel değerlerine bağlı bir neslin yetişmesine katkı sağlayacağını inancı içindeyim. Fatihler, Yavuzlar, Atatürk ve Selahaddinler. Bunlar hangi inançla yetiştiler.

Küfür tek millettir. Müslümanları yok etmek için birçok yöntemi uygulamaya koymaktadırlar. Müslümanlar; bilinçlenerek bunların amaçlarını öğrendiği zaman, bunlarında gücü kalmayacaktır. Şımarık Çocuk bütün dünya ülkelerinin öfkesini yavaş yavaş üzerine çekmektedir. Buda onun sonu olacaktır. Yeter ki Müslümanlar; Adaletten, inancından ve değer yargılarından taviz vermesinler.

Ali LALE


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık