Siverek Haber

Siverek Haber

Cemil Yeşildağ

Siverek Eğitimde Buluşuyor Kampanyası


Cemil Yeşildağ
31 Mart 2011 Perşembe 00:00

Bazı gelişmeler vardır ki hayatımızda yeni başlangıçlar yapmaya neden olur. Yeni başlangıçlar bitmek üzere olan umutlarımızın yeşermesine, doğal olarak hayata yeniden dört elle sarılmamıza sebebiyet verir.

Kürt coğrafyasında yaşananlar az buz şeyler değildir ki unutulsun. Devlet politikası olarak işleyen “biz bu halkın cahillerine söz geçiremiyoruz, aydınlarına nasıl söz geçiririz” anlayışı ile işleyen Cehalet ve asimilasyonun neden olduğu travmalar ve daha neler neler.

Siverek insanının eğitimin kalitesini yükseltme bilinci birçok idarecinin katkısı ile yok olma düzeyine ulaştığı da ayrı bir gerçekliktir. Yaşadıklarımızı bir kenara bırakıp, yaşadığımız her kötü fiilin yeniden yaşanmaması için en önemli problemimiz olan eğitim kalitemizin yükseltilmesi gün gibi ortaya çıkmıştır.

Son günlerde Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu’nun ilçede başlattığı 'Siverek Eğitimde Buluşuyor’ kampanyası yüreklere su serpen bir gelişme olmuştur.

Devlet Kurumları, Siverekliler, Eğitim ve Buluşma bu kelimeleri yan yana görmek ne güzel. Öğrencilerin tıka basa doldurulmadığı sınıflar, çocuklarımıza insana yaraşır bir şekilde eğitim görebileceği daha temiz ve nezih yeni okullar açmak. Yeni derslikler, yeni araç ve gereçler.

Bu coğrafyanın makûs talihini yenmek, daha güzeli ile daha doğrusu ile değiştirmek sahiden ne kadar güzel hisler uyandırdı içimize.

Bu kampanya tüm Siverek halkını, geleceğimizi, çocuklarımızı ve coğrafyamızı ilgilendiren bir kampanyadır.

'Siverek Eğitimde Buluşuyor’ kampanyanın bir seferberlik havası içinde yürümesi için herkesin elini taşın altına koyması gerekir.

 Bağış yapmak bu işin en önemli ayağı olmakla beraber her insanın kendi konumuna ve sahip olduğu imkânlara göre bir katkı sağlaması gerekir.

Umut ederiz ki işadamları ve kanat önderleri “biz bu halkın cahillerine söz geçiremiyoruz aydınlarına nasıl söz geçiririz” anlayışından vazgeçip ciddi katkı sağlarlar.

Ey! İhale zenginleri biraz rahatsızlık duyup bu işe nasıl katkım olur diye rahatınızı bozma zamanı.

Hangi dünya görüşüne sahip olursak olalım, kurum ve kuruluşların idarecilerine yaklaşım açımız nasıl olursa olsun bugün 'Siverek Eğitimde Buluşuyor’ kampanyasına destek olma günüdür.

Gelecek nesillere, sahip olduğumuz yaşam standartlarımızdan daha yüksek standartlar bırakmak mümkündür.

Bugün yeni sınıflar ve yeni okullar açma, yarın daha temiz ve kaliteli bir eğitim kampanyası…

Çocuklarımız daha az öğrencinin eğitim gördüğü sınıflarda eğitim almaya ve daha nezih okullardan mezun olmaya layıktır. 

Çocuklarımız Allah’ın bizlere emaneti olup bu emaneti layığı ile büyütmek ve geleceği onların emin ellerine teslim etme dileği ile…

Unutmamamız gerekir ki her zaman daha güzel bir gelecek oluşturmak mümkündür.

Saygı ve sevgi ile…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık