Siverek Haber

Siverek Haber

SİVEREKNAME BİR YAŞINDA


7 Temmuz 2013 Pazar 19:37

 

10.07 2012 de alan adını aldığımız siverekname sitemiz bir yaşına girmiş bulunmaktadır. Öncelikle bir yıl içerisinde sitemizi takip edip, haber ve köşe yazılarını okuyup sitemizi üst sıralarda tutan tüm takipçilerimize teşekkürlerimi bir borç olarak görüyorum.

Siverekname sitesi bir yıl içerisinde özelikle Siverek’te yayın yapan onlarca site içerisinde ilk üçüncü sıralarda olması bizim için gurur vericidir. Takip edilmesi ve takdir edilmesi bizim siteyi daha kaliteli bir seviyeye getirme azmimizi güçlendiriyor.

Geçmişleri bizden çok daha önce olan ( bazıları on bazıları dört, beş yıl) sitelerle aynı seviyeye gelmek ve hatta birçoğunun önüne geçmek çok zor bir şeydir, ama değerli takipçilerimiz sayesinde gerçekleşmiş bulunmaktadır.
Siverek’te internet yayıncılığı yapmak ve özelikle bağımsız ve ilkeli yayın yapmak çok ama çok zor bir çalışmadır. Çünkü internet yayıncılığın hiçbir maddi getirisi bulunmamakta, tam tersine götürüsü bulunmaktadır.

Ama şehrimizde bir şeylerin değişmesi, insanlarımızın gerçekleri görmesi, haberciliğin bazı zümrelerin elinde olmaması adına bundan çok daha fazla fedakârlık yapmaya değerdir.

İnternet yayıncılığı bir sorumluluk ve şevk işidir. Bundan şevk duymayan ve sorumluluk bilincinde olmayan bir insan kesinlikle internet haberciliği yapamaz.

Bizler siverekname sitesini Siverek’te bir yeniliğe çığır açmak ve Siverek’te yazılamayan, konuşulamayan şeyleri yazıp çizmek adına açtık. Ve bunu büyük ölçüde yaptığımıza da inanıyoruz

Bir yıl içerisinde Siverek’te, Türkiye genelinde ve Avrupa da bağlantıya geçtiğimiz birçok yazarla yazar kadromuzu güçlendirdik, Siverek’te hiçbir site siverekname sitesi kadar bir yazar kadrosuna sahip değildir ve inşallah ikinci yılımızda çok daha fazla yazarla sizinle olmaya çalışacağız.

Siverekname sitesi ilk kurulduğundan beri üç ilkesi bulunmaktaydı ve bu üç ilke siverekname için olmazsa olmaz ilkelerdendir. Biz yayın politikamızı bu üç ilke çerçevesinde yapmaya çalıştık
Bu üç ilke, birincisi: site İslami değerlere son derece bağlıdır. İkincisi: site Kürdistan’i değerlere ters yayın yapmayacak ve Kürdistan’i değerlere bağlı olacaktır ve üçüncüsü de insani değerlere sahip olmasıdır
İslami, Kürdistan’i ve insani çerçevede yazan, çizen herkese kapımızı sonuna kadar açtık ve yayın politikamızı sürdürdük.

Tüm buların yanında Siverek gerçekliliğinden uzak durmadık, Siverek şehrimizin daha yaşanılır bir şehir olması, insanlarımızın daha fazla haklarına kavuşması, insanlarımızın aydınlanması adına da elimizden gelen tüm çabayı sarf ederek, halkın içerisinden yayın politikamızı sürdürdük.

Halkın gerçekliliğine muhalif olmadık, ama yanlışlık yapan ve halkı hiçe sayan kurum ve kuruluşları elimizden gelen güç ile deşifre etmeye ve insanlarımızı bunlara karşı uyarmayı, bilgilendirmeyi bir vazife olarak gördük
Bundan sonra ki yayın çizgimizden de ödün vermeyeceğimizi, Siverek, Kürdistan ve Türkiye deki herkese İslami, Kürdistan’i ve insani bakış açılarımızla yayın yapacağımızı, bu doğrultudan vazgeçmeyeceğimizi herkese duyuruyoruz.
Bu sitemizin daha fazla bir kitleye ulaşması, sesi yükselemeyen insanımızın sesi olması için siz takipçilerimizden desteklerinin eksilmemesini diliyoruz.

İllerde ki ay ve günlerde inşallah daha fazla bir ekip çalışması ile siverekname sitesi daha kaliteli bir yayın ile sizlere hizmet etmeye devam edecektir

Katkı ve dualarınıza her zaman ihtiyacımız vardır ve inanıyoruz ki bunu da siz değerli takipçilerimiz en iyi şekilde yapıyorsunuz.

Tekrar siverekname ailesi olarak tüm takipçilerimize selamlarımızı iletiyor, barış, mutluluk ve özgür bir hayatın herkesi kucaklamasını yüce rabbimizden diliyoruz.
ALLAHA’a emanet olunuz


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık