Siverek Haber

Siverek Haber

SİVEREK'TE BOYKOT TUTAR


22 Şubat 2011 Salı 00:00
2011 seçimlerine doğru giderken hayata dair plan ve projeleri olan her insan ve kurum kendisini bu seçimlere hazırlamaktadır.    

     
Siyasi partilerden tutunda vatanımın en ücra köşesinde bulunan küçük bir köy dahi bu seçimleri kendi lehine nasıl çevirebilirim kaygısını taşımaktadır. Çünkü maalesef vatanımda siyasiler halkıma birçok vaatte bulunmuş vaat edilmiş işler seçim zamanında genelde yapılır olmuştur.

     
Bu imkânı en iyi şekilde değerlendiren, siyasilere birlik ve beraberliğini gösteren topluluklar kendilerini bu zamanlarda kazançlı çıkarıyor.    

   
Siverek halkı olarak ta bizler 2011 Haziranında yapılacak seçimler de bir proje yürütmemiz ve bunu uygulamamız şarttır artık.

     
Bu yapacağımız eylem öyle birilerin bildiği şekilde şiddet veya meydanlara dökülüp bağırmalar çağırmalar değildir, bu hem çok basit ve hem de çok ses getirecek bir eylem olmalıdır.

        
Bu eylem Cemil Yeşildağ hocamızın dillendirdiği 2011 Haziran genel seçimlerinde sandıkları boykot eylemidir.

       
Siverek halkı olarak bunu gerçekleştirebilirsek yıllardır sesi duyulmayan Siverek’in sesi Ankara’ya kadar gidecektir.

        
Bu boykot eylemini gerçekleştirebilirsek tüm mercilere mesajımızı verebileceğiz. Artık Siverek'ten Ankara’ya gidip orada Siverek’in sesini duyurmayanların devride bitmiş olacaktır.

       
Bu seçimler bizim için değerlendirilecek en iyi fırsattır. Bu fırsatı elimizden kaçırırsak Siverek halkı olarak birkaç yılı daha kaybetmiş olacağız.

       
Burada büyük oranda sorumluluk aydın, entelektüel, yazar, avukat, eğitmen insanlarımıza ve en başta da STK’larımıza düşüyor.

       
Bu boykot tutar mı tutmaz mı tartışması yapacağımıza, tutacak inancıyla hepimiz birlik içerisinde hareket ederek siyasilere mesaj yollayabiliriz. Ama bu kararı uygularken de kararlı bir şekilde kapı kapı, dükkân dükkân dolaşarak bu boykotu halkımıza anlatmamız gerekebilir.

        
Bu boykotla neyin amaçlandığını ve bu mesajı kimlere ve ne için vermek istediğimizi ve eğer boykot tutarsa bize ne getireceğini sabırla, inançla anlatalım.

       
Eğer bizler bu şehri sevdiğimizi söylüyorsak ve bunun için bir şeyler yapmak istiyorsak önümüzdeki bu birkaç ayı tüm siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakıp Siverek için neden çalışmıyoruz?

         
Hem belki de siyasiler yürüteceğimiz bu çalışmayı seçimlerden önce görür ve Siverek’in elinden alındığı il olma hakkını verilir ve seçimleri de boykota da gerek duyulmayacaktır.

    
Bu eylem ve eylemin getireceği başarı bana göre çok uzak bir ihtimal değildir. Hiç şüphesiz Cemil hocanın ortaya attığı bu eylemin kazancı vardır ama kaybı yoktur.

     
Bir köy dahi seçimlere yaklaşıldığında siyasilerle yol,  su vs. için anlaşmaya yapıyorken biz koca bir Siverek halkı olarak niye il olmak için siyasilerle anlaşmaya varmıyoruz bu anlaşma için onları masaya çekmiyoruz?

      
Yıllardır Siverek halkı onlarca milletvekili TBMM’ye yolladı. Allah aşkına söyler misiniz onlar Siverek için ne yaptı? Yıllardır on binlerce oyla Siverek halkı sandıklara gitti ellerine ne geçti?

   
Birde bu oylarla sandığa gitmeyeceğimizi söyleyelim ve eğer il olma hakkımızı vermeseler de sandığa gitmeyelim. İnanın ki Siverek halkı olarak hiçbir şey kaybetmeyeceğiz.

    
Kim ne derse desin eğer Siverek’in aydınları ve STK'lar bu boykota öncülük etseler bu boykot tutar.

    
Güzel şehrimiz Siverek’in il olması dileği ile…

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık