Siverek Haber

Siverek Haber

Ali Lale

SOYLU’NUN İSTİFASI VE GÖREVE DEVAM ETMESİ “SOYLU” BİR DAVRANIŞTI


Ali Lale
16 Nisan 2020 Perşembe 14:56

Türk Siyaseti bu tür davranışlara yabancı olduğunu ifade etmek isterim. Görevini canla başla yapan Bakan Süleyman Soylu'nun bir uygulamasından kaynaklanan ve halkın sağduyulu olmayan davranışlarından meydana gelen yığılmalar ve bir arada bulunmaları Covid-19 tedbiri ilgili programın tersine bir gelişmeye göstermiştir.

Hükümetin elini güçlü kılmak ve fitnenin alevini söndürmek için Bakan Soylu bu hatasından dolayı, istifa ettiğini sosyal medya yoluyla kamuoyuna duyurdu. Yapılan hatanın kendisinden kaynaklandığını bu işin sorumluluğunun kendisi olduğunu bu nedenle istifa ettiğini ifade etti. Bu davranışın erdemli bir davranış olduğunu ifade etmek isterim. Bugüne kadar Türk siyasetinde böyle bir şeyler görmedik. İnşallah bundan sonra Türk siyasetinde bu ne ilk ve son olacaktır. Bir politikacı, Türk siyasetine bir artı ekleyemiyorsa onların da istifa etmesi gerektiğini inancı içerisindeyim. Bu davranışlar Türk siyasetinde yeni bir pencere açmasını sağlayacağı inancı içerisindeyim.

Görevini yapamayan, işin hakkını veremeyen, görevi kötüye kullananlar olursa, üstün uyarısı ve talimatına bakmadan, erdemli bir şekilde istifa edilmesi gerektiğini, Sn. Süleyman Soylu‘nün bu erdemli davranışıyla göstermiş olup bence bu yolda bir çığır açmıştı. Eskiden ihaleye fesat karıştıran, bununla kalmayıp, yolsuzluklara bulaşan, dört yüz dört gibi koltuğa yapışıp partileri kendi kişiliği için eritmeye çalışanlar bile Türk siyasetinde, siyasetçiler vardı.

Onun için Sn. Soylu'nun bu erdemli davranışı Türk siyasetine farklı bir renk kattı. Sn. Cumhurbaşkanımızın Sn. Soylu'nun istifasını kabul etmemekle gösterdiği ferasetli davranışı ise, Bakanın bilinçli olarak sonunu düşünerek yaptığı bir davranış olmadığından dolayı, meydana gelecek olumsuzlukları üstlenerek, daha önce yaptığı başarılı çalışmasının ve gayretinin karşılığında istifasını kabul etmeyerek vefalı ve erdemli bir davranış sergilemiştir.

Soylu'nun gösterdiği bu erdemli davranış Türk Demokrasi’sinin rayına oturması açısında da güzel bir davranış oldu. Keşke bütün siyasetçilerimizin, işin ehli olmadığını veya Türk siyasetine fayda sağlamayacağını anlayınca, Ülkesi ve Milleti için görevinden el çekmesi–onlar açısından- erdemli bir davranış olacağı gibi demokrasimiz içinde bir kazanımdır.. Bu davranışın olumlu olmasından dolayı Türk siyasetinin hanesine bir artı olarak eklenmiştir. Onun için bu davranışı takdir ediyorum. Bakan’ımızın bugüne kadar göstermiş olduğu başarılarının devamını dilerim. Ülkemize ve Milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.

Bu Corona virüs sayesinde birçok devletin boş cüsseli ve kartondan yapıldığını gördük. Bizim bir eksiğimiz vardır. O da bugüne kadar kendi değer yargılarımızı hor görmemizdir. Batının bize empoze etmeye çalıştığı değer yargılarını Allah’tan gelmiş gibi şartsız bir şekilde kabul ederek aşağılık kompleksine düştüğümüzün farkından değiliz. Bu hususu Corona virüs belasından batının demokrasisini ve insanlığını gördük. Bu haliyle Ülkemle gurur duyuyorum. Yeter ki bilinçli bir şekilde değer yargılarımızasahip çıkalım. İnancın gereğini nefsimizde uygulayalım. Toplumda değer yargılarımızı yaşattığımız zaman insanlığın da altın asrı olacaktır. Türkiye erdemli davranışlarıyla dünya ülkelerine önderlik yapacaktır. Dünya barışını sağlayacak bir birikime ulaştığını ve rayına oturduğunu uygulamalarıyla göstermektedir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık