SİVEREK VEKİLLERİNE AÇIK MEKTUPSayın ve çok kıymetli Siverek milletvekilleri, öncelikle hal hatırınızı sorar Allah’tan size sıhhat dileriz. Ben âcizane bir Siverekli olarak size açık bir mektup yazıyorum. “Bu ne hadsizlik, bu ne cüret veya bu ne cesaret” diyebilirsiz bana. Ama ben halktan biri, sizi o makama yollayan topluluğun bireyi olarak bunları yazmada kendimde hak buldum. Eğer haddimi aşar isem (ki kesinlikle hadi aşmamaya ve hak nedir ise onu söylemeye çalışacağım) kusuruma bakmayım

Türkiye ve orta doğu hızlı bir değişim yaşamakta, bugünümüz yarına uymamakta yarınlar daha bilmediğimiz birçok gelişmelere gebe kalabilmektedir. Halklar ve kurumlar bu kafa döndürücü gelişmeler karşısında ayakta kalmak istiyorsa bu hızlı değişimlere kendilerini ayarlamak zorundadır, aksi takdirde geleceğin yarınlarında bu hızlı gelişmelere kendini ayarlayamaz söz sahibi olamazlar.

Sizde eminim ki gelişmemeleri takip ediyorsunuz ama bu gelişmelere nasıl kendinizi endeksliyorsunuz işin gerçeği bilmiyorum ve görmedim de.

Siverek değişen dünya karşısında hızlı şekilde değişmese de, bu esen rüzgârdan nasibini almaktadır ve eminim ki birkaç yıl sonra Siverek gençliği bu değişimler karşısında daha fazla kendisini yenileyecektir.

Dünlerin mağrurları, adeta “bu dünyayı ben yarattım, bu ülkeyi ben kurdum, Siverek benim malım” diyen insanların şimdi nasıl saltanatlarının yıkıldıklarını, köşe bucak kirli geçmişlerini nasıl kapamaya çalıştıklarını, halkın karşısına çıkmaya yüz bulmadıklarını görüyorsunuz.

Siverek milletvekilleri hiçbir zaman Siverek milletvekilleri olmadı. kim meclise girdiyse kısa zamanda halkın deyimiyle köşelerini döndürdüler, mallarına mal servetlerine servet kattılar. Üstüne üstlük iktidar gücüyle halkına hep yukardan bakıp, zülüm ettiler.

Siverek halkı pek haksızlıklara karşı çıkan bir halk değildir ama altan, alta kimin ne yaptığını, kimim haklı ve haksız olduğunu iyi teşhis eden ve korkmadığı ortamlarda bunlara teşhis eden bir üsluba sahiptir. Affetmez, eline fırsat geçtiği anda bu gibi insanları yerin dibine geçirir.

Geçmiş vekillerin ve cenahlarının halini görüyorsunuz.

Bunların durumuna düşmemek için siz ne yapıyorsunuz? Siz Siverek için ne yaptınız? Siverek halkının on yıllarca bangır, bangır bağırdığı “elimizden alınan il olma hakkını tekrar istiyoruz” isteğini hangi ortamlarda dile getirdiniz? Niye meclis kürsüsünde hiç biriniz yumruğunuzu vurmuyorsunuz? Siverek’in sorunları çok mu az ki rahat, rahat meclis koltuklarında yatıyorsunuz?

Birçok yerde fabrikalar, iş olanakları yapılırken neden bazı yatırımları Siverek’e getiremiyorsunuz? Değişimi geliştirebilecek, Siverek’teki feodalitenin çöküşünü hızlandırabileceğiniz halde neden elle tutulur icraatlar görmüyoruz?

Benim bu kaygılarımı eleştirebilirsiniz ama ben yanlışsam beni aydınlatın. Değişen Türkiye genelinde Siverek’e ne yatırımlar, ne yenilikler getirdiniz?

Sizin ve tarihin çöplüğüne atılan vekillerin arasında ki fark nedir?

Bir elektrik sorununu dahi hal edemiyorsanız diğer şeyleri sizden beklemek biraz abes oluyor ama beklemek istiyoruz, umut bağlamak istiyoruz. Size değer veriyoruz ve bu değerin kalıcı olmasını istiyoruz. Yarın başka iktidarlar ve başka vekiller geldiğinde arkanızdan laflar edilmesini istemiyoruz.

İnanın Siverek’te insanlar çok çabuk harcanır ve bu sonuçlar bizi özüyor. Siz harcanan insanlar olmayın.

Daha fazla şeyler yazmak istiyorum ama şimdilik bu kadarla yetiyorum. Gelişmeler oldukça devamını yazacağım.

Ama biz Siverekliler; yeni heyecanlar, taze yenilikler, yeni umutlar, yeni başlangıçlar istiyoruz. Bu yenilikler içimiz de kıpır, kıpır heyecanlar yaratacak ve size umut bağladığımız için pişman olmayacağız.

Sahi pişman eder misiniz bizi?13 Ağustos 2012 Pazartesi 12:15

http://www.siverekgenclik.com/yazar/siverek-vekillerine-acik-mektup-1716.html