BDP’li Temel sloganlarla uğurlandıBatman’ın Akça köyündeki cenaze törenine, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Batman ve çevre il, ilçe ve belde BDP’li belediye başkanları ve parti yöneticileri ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Abdullah Öcalanposterlerinin açıldığı cenaze töreninde, ‘Kürdistan faşizme mezar olacak’, ‘Katillerden hesapsorulacak’ ve ’İntikam’ sloganları atıldı. Özcan Temel toprağa verilmeden önce konuşan BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, saldırıda 2 kişinin de yaralandığı saldırının ’vahşet’ olduğunu söyledi ve kınadı.

6 kişi sorgulanıyor

Batman Valiliği’nden yapılan açıklamada olayla ilgili sürdürülen operasyonlar kapsamında 6 kişinin gözaltına alındı bildirildi.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Aydın Gök, bildiri dağıtımının gündüz saatlerinde gerçekleştiğini belirterek, bildiri ile olay arasında bir bağlantı olmadığını söyledi. HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz da olayın provakasyon koktuğuna dikkati çekti Batman’daki olayı ısrarla Hizbullah-PKK çatışmasına dönüştürme çabası içinde olanlar bulunduğunu söyledi.4 Kasım 2013 Pazartesi 09:19

http://www.siverekgenclik.com/yazar/bdpli-temel-sloganlarla-ugurlandi-2027.html