Siverek Haber

Siverek Haber

Yeni Hareket


14 Ekim 2010 Perşembe 00:00
 
Sayın Numan Kurtulmuş’un liderliğinde, kurulma çalışmaları süren yeni hareketin, başarılı olmaması için bir sebep göremiyorum. Hem Adalet ve Kalkınma partisinin iktidar sarhoşluğu(Hayır deseler de teşkilatlarda bu söz konusudur) ve metal yorgunluğu, hem de milli gelirin adil paylaşımının olmayan dengesinin tamamen bozulması, yeni hareketin başarılı olmasını tetikleyecek önemli faktörlerdir.

Eylem ve söylem birliği ve hareketin düşünsel zemininin, vatandaşın ihtiyaç duyacağı ve susadığı bir yaklaşım olarak, kendisini konumlamaktadır. Harun gibi gelip Karun gibi gitmeyeceklerini ifade etmeleri, önemli bir vurgudur.

Bu düşünsel yaklaşım ve bakış açısı, insan odaklı yaklaşımdır ve evrenseldir. Kendini yenilemeyenler, yenilmeye mahkûm kalırlar. Ulusallığı referans alırlar, oysa insan odaklı düşünsel yapı, evrensel çözümlerle konuları irdeler ve çözüm üretmeye çalışır.

Ekim ayı sonlarına doğru, yeni kurulacak partinin, kuruluşunu tamamlayacağı belirtilmektedir. Partilileşmeye en kısa zamanda geçmeleri gerekir, çünkü bu harekete gönül verenlere karşı dezenformasyon çalışmaları yapılmaktadır. Hareket olarak kalacak deniyor, başarılı olamayacaklar deniyor, eninde sonunda Adalet ve Kalkınma partisiyle birleşecekler deniyor, bir sürü motivasyon bozucu çalışmalar yapılmaktadır.

Artık Milli görüş demenin veya milli görüş gömleğini çıkardılar demek çoktan anlamını yitirdi. Milli görüş gönüldaşlarının, fisebilillah çalıştıkları dönemdeki milli görüş olmadığını da herkes biliyor artık.
Yeni hareketin Türkiye siyasi hayatına yön vereceği ve önemli katkılar yapacağı vatandaşlar tarafından beklenmekte ve izlenmektedir.

TÜRBAN

Son günlerde Cumhuriyet Halk partisinin yeni Genel Başkanının sorunların çözümündeki yapıcı tutumu, gerek Kürt sorununun gerekse Türban sorununun çözümünde umutları yeşertmiş, gözler Sayın Kılıçdaroğlu’nun ağzından çıkacak sözlere odaklanmış. Sayın Kılıçdaroğlu’nun da işi kolay değil elbet, ancak kararlı tavrını sürdürürse hem liderliğini pekiştirecek hem de kangrenleşmiş sorunların çözümüne önemli ve olumlu katkılar sağlayacaktır. Bu da halkın nezdinde Cumhuriyet Halk partisine halkın sıcak yaklaşımını hızlandıracaktır.

Sorunu hangi parti çözecekse çözsün vatandaşlar partilerin isimleriyle meşgul değiller, uygulamalarına bakmaktadırlar, bu güne kadar çözerim diyenler çözememişlerdir, gerek Cumhuriyet Halk partisinin eski yönetiminin katı ideolojik yaklaşımı, gerekse çözerim diyenlerin kararlı tutum
sergileyememelerinden kaynaklanmıştır.

Bu gün konjöktör uygundur ve sorunun çözümü konusunda yumuşama dönemi başlamıştır, inşallah provokatörler bu ortamın bozulması için çalışmazlar.

Saygı ve Selamlarımla

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık