08.02.201807.09.201815.04.2101815.04.2018
Siverek Haberleri I Siverek Haber
https://www.youtube.com/user/siverekgenclikhaber
Son Dakika
Siverek'te kapkaççı dehşeti Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi istifa etti Siverek'te otomobil tarlaya uçtu: 5 yaralı Siverek'te Saman yüklü TIR yandı Siverek adliyesinde kavga: 8 yaralı, 18 gözaltı Hastane kavşağında feci kaza: 1 ölü Şanlıurfa'da silahlı kavga: 2 Ölü, 4 yaralı Açıköğretim Lisesi Kayıt Yenileme Son Gün 28 Eylül İbrahim Ayhan' ın cenazesinde gerginlik İbrahim Ayhan'ın cenaze töreni bugün yapılacak
Siverek'te kapkaççı dehşeti
Siverek'te kapkaççı dehşeti
 
Şeyhmus Aydın M. Kasım Gülpınar'ı ziyaret etti
Şeyhmus Aydın M. Kasım Gülpınar'ı ziyaret etti
 
Siverek'te tekne turları devam ediyor
Siverek'te tekne turları devam ediyor
 
Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi istifa etti
Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi istifa etti
MEHMET YAVUZ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
 

MEHMET YAVUZ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, yaşanan son gelişmeler ile ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulundu.

25 Kasım 2015 Çarşamba 16:31
Yazdır

Yaşanan son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, Suriye, Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Ali Ahsan Mücahid'in idamı, Milletvekili Yemini konularında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Suriye’de yaşanan insanlık dramının yeni bir boyuta taşındığını ve dış güçlerin müdahalesinin Suriye’de yaşanan insanlık dramını daha da derinleştirdiğine vurgu yapan Yavuz, son olarak Türkmenlere yönelik yaşanan saldırıları değerlendirerek, “Suriye’de sadece Türkmenler değil, ümmetin bütün unsurları zulme uğruyor. Kürtler, Araplar ve ümmetin bütün unsurları bu zulümden mağdur oluyor. Bu zulümden kurtuluş, Müslümanların ancak kendi aralarında ittifak kurmalarıyla mümkün olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Suriye meselesinde öteden beri söyledikleri sözlerin bu gün çok daha iyi anlaşıldığını belirten Yavuz, Müslümanların kendi aralarında bu meseleyi hal etmemeleri durumunda sorunun daha da derinleşeceğine dikkat çekti.

Yavuz, “Maalesef işin içerisine yabancı ve İslam’a düşman olan güçlerin karışmasıyla birlikte akıl tutulmaları yaşanıyor. Hatta Müslüman olmadığı halde sulh içerisinde yaşamaya çalışan Gayri Müslim unsurlar dahi bu zulümden nasibini alıyor. Bundan dolayı biz yaşanan bu olayın başından beri şunu söyledik: meseleyi sadece Türkmenler, Kürtler veya Arapların sorunu olarak algılamamak gerekir. Ümmetin bütün unsurlarının zulme maruz kalması ve ümmet içerisinde ciddi fitnelerin çıkmasından rahatsızlık duyuyoruz. Birileri tarafından karşılığı olmadığı ifade edilse bile, biz tek çözümün Müslümanların kendi aralarında, İslam ülkelerinin kendi aralarında bir şekilde ittifak kurarak çözüm yolu bulmaları olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

“İnançlarından dolayı idam ediliyorlar”

Cemaat-i İslami Hareketi liderlerinin idam edilmeleri ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Yavuz, Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Ali İhsan Mücahid'in Laik Hasina yönetimi tarafından idam edilmesini cinayet olarak gördüklerini söyledi.

Yavuz, Laik Hasina yönetiminin sırf inançlarının gereğini yerine getirdikleri için Ali İhsan Mücahid'ten önce de Abdulkadir Molla ve Kamaruzzaman’ı idam ettiğine dikkat çekti.

Bu idamların temelinde, batılı devletlerin İslam Ümmeti için uygun gördüğü kukla rejimlerin hâkimiyetini tesis etme çabası olduğunu belirten Yavuz, sözlerin şöyle sürdürdü:

“Batı adına burada vekâletle iş yürüten insanların, aslında kendilerine demokrat olduklarını, muhaliflerine, hele hele İslam’ı bir hayat nizamı olarak benimsemiş, İslam hukukuna göre yaşamayı talep eden âlimlere ve camialara karşı nasıl gaddarca bir tutum takındıklarını ortaya koyması bakımından son derece önemlidir. Bu vesileyle şehit olan âlimlere Allah’tan rahmet diliyor, şehadetlerini tebrik ediyor onları idam eden zihniyeti de lanetlediğimizi özellikle ifade ediyoruz.”

“İnsanlara inanmadığı bir ideolojinin dayatılması zulümdür”

TBMM’de yapılan yemin töreni sırasında yaşanan kriz nedeniyle tekrardan gündeme gelen “Milletvekili Yemin Metni” hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yavuz, hâlihazırdaki yemin metninin bir yemin metninden öte bir ideolojiye bağlılığı ifade eden bir metin olduğunun altını çizdi.

Yavuz, “Bunun böyle olduğu herkesçe kabul ediliyor ve eleştiriliyor. Bunun eleştiriliyor olması doğru bir şeydir. Bu yemin metninin yeni anayasa yapılması bağlamında mutlaka ele alınıp değiştirilmesi gerekiyor. İnsanlara, inanmadığı bir ideolojinin dayatılması ve bu ideolojiye bağlılık üzerine yemin ettirilmesi zulümdür.” ifadelerini kullandı.

(Ramazan Casuk - İLKHA)

Anahtar Kelimeler: hüda, par, genel, sekreteri, parti, sözcüsü
Bu haber toplam 7067 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Son seçimden neden çekildiniz.Yüzde sıfırnokta bir de alsanız bu sizin tabanınızızn oyuydu.Seçimden sonra tüm türkiye sevindiyse bizde sevindik demekte ne idi?
Ali - 2015-11-28 21:36:37
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Takoran Kültür Festivaline katıldınız mı ?
Evet
Hayır
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2007 Eski Pakistan başbakanı Benazir Butto, 8 yıllık sürgünün ardından döndüğü ülkesinde bombalı bir saldırıya hedef oldu. 126 kişinin öldüğü ve 248 kişinin yaralandığı saldırıdan Butto yara almadan kurtuldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Mobil Sitemiz yayında. http://www.siverekgenclik.com/mobil/
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmek şartıyla kopyalanabilir
Webmaster: Deniz Uğurlu Yönetici: Ramazan Benzer
Sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Siverek Gençlik Sitesi haber yorum ve içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan Sitemiz sorumlu tutulamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur