Siverek Haberleri

Siverek Haberleri

Ana Sayfa Ekonomi Siverekli şahsiyetler bu grupta tanıtılıyor

Siverekli şahsiyetler bu grupta tanıtılıyor

“Gurbetteki Siverekliler” Sosyal Medya Facebook grubunda paylaşımlarda bulunan Siverekliler ahirete göçmüş yakınlarının fotoğraflarını paylaşarak gelecek nesillere aktarıyor.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2017 Perşembe 00:40
Siverekli şahsiyetler bu grupta tanıtılıyor

Sosyal Medyada açılan grup ve sayfalarla Siverek’in tarihi ve kültürü gelecek nesillere aktarılırken, Birçok Siverekli de grup sayesinde yakınlarının hiç görmediği fotoğraflarına ulaşıyor.

Bu amaçla açılan gruplardan biride “Gurbetteki Siverekliler” grubu. Grubun üye sayısı çok kısa bir zamanda 12 bin sayısını aşmış durumda.

Grup yöneticiliğini yapan Uğur Selçuk Kiraz konu ile ilgili Siverek Gençlik Sitesine bilgi verdi.

Uzun zamandır Siverek’in geçmişi ile ilgili arşiv hazırladığını belirten Kiraz, “Gurubumuzda; Siverek’imizin geçmişteki yaşantısı, gelenek ve göreneklerimiz, Siverek’imizin eski küçeleri, caddeleri, evleri, Siverek yemekleri, Siverek’imizin yetiştirmiş olduğu ve rahmetli olan hemşehrilerimizin fotoları ve anıları paylaşılıyor”

Guruba siyaset karıştımamaya özen gösterdiklerini belirten Kiraz, grup ile ilgili tepkilerin olumlu olduğuna dikkat çekti.

Grupta fotoğrafları paylaşılan bazı şahsiyetler şunlar

Hacı Karavar, Abdulvahap Alhas, Osman Akıllı, Cuma Eşdur, Osman Altınbağ, Hüseyin Bozkurt, Saadet Delibalta, Ömer Özeyranoğlu, Hasan Dervişoğlu, Ömer Özavcı, M. Ferit Gerger, Tarzan Kazım, Şuhut Ağa, Ferit Karahan, Mahmut Samancı...

Uğur Selçuk Kiraz kimdir ?


1958 Siverek doğumlu. Ailesi, Siverek'te Nacarlar veya efendiler olarak tanınıyor. İ.Ü. İktisat fakültesi mezunu olan Kiraz Evli ve 2 kız, 1 erkek çocuk sahibi

Gruba ulaşmak için tıklayınız

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doğalgaz şirketinin abonelerine göndermiş olduğu SMS’ye tepki

Doğalgaz şirketinin abonelerine göndermiş olduğu SMS’ye tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık