Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem ÇELİK'İN 1 MAYIS MESAJI

ÇELİK'İN 1 MAYIS MESAJI

Ak Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2013 Çarşamba 11:58
ÇELİK'İN 1 MAYIS MESAJI

Çelik mesajında;

Bir ülkenin gelişmesinin en önemli unsurlarının üretim, emek ve alın teridir.1 Mayıs İşçi Bayramının 1889 tarihinden itibaren dünyada işçilerin birlik, mücadele, dayanışma ve kaynaşma günü olarak kutlanmaktadır.

Çalışmak, üretmek, ülke ekonomisine katkı sağlamak alın teri dökmek kutsal bir faaliyettir. 1 Mayıs, Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günüdür.

Emek ve alın terinin toplumumuzda çok özel bir yeri vardır. Kim ne iş yaparsa yapsın rızık kazanmak için hakkıyla çalışıyorsa alın teri döküyordur.'İşçinin henüz alın teri kurumadan hakkının verilmesi de tüm işverenlerin sorumluluğudur.

Biz milletimizden aldığımız güçle yine milletimizin belirlediği istikamette daha Güçlü Türkiye’ye doğru yol alıyoruz. Ekonomide, sanayide, tarımda, eğitimde üretimde her alandaki gelişim alın teri dökerek çalışan milletimizin sayesindedir. Her alanda güçlü bir Türkiye, Emekçisi, üreteni, çiftçisi, sanayicisi ve iş adamları ile hep beraber el ele vererek çalışması ile mümkün olmaktadır.

Emekçiler, bu toplumun en muteber kesimlerindendir ve en büyük takdiri hak etmektedirler.

AK Parti Hükümeti Sayın Başbakanımızın liderliğinde bugüne kadar bu şuurla görev yapmış ve her zaman emekçilerimizin yanında olmuştur.

Bu anlayışın bir göstergesi olarak her yıl gerginlik ve çatışmaların beklendiği bir gün olarak gündeme gelen 1 Mayıs günü, 2008 yılında ''Emek ve Dayanışma Günü'', 2009 yılında da resmi tatil olarak ilan edilmiştir.

Bu vesileyle, en yüce değer olan emeğin, alın terinin, üreterek çalışma gücünün kutlandığı ve dayanışmanın sergilendiği bu günde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk ve dayanışma havası içerisinde kutlanmasını diliyorum"

Ak Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık