Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 5'inci ve 9'uncu sınıflar

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 5'inci ve 9'uncu sınıflar

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin genişletildiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan, “5. ile 9. sınıflarında yüz yüze eğitim faaliyetini 2 Kasım'da başlatıyoruz.” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2020 Çarşamba 00:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 5'inci ve 9'uncu sınıflar

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabine toplantısı, saat 16.00’da başladı. Coronavirus ile mücadeleden eğitime, Dağlık Karabağ'daki ikinci ateşkesten Doğu Akdeniz'deki son gelişmelerin görüşüldüğü toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin, yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını, izan ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor. Girdiğimiz mücadelelerden başarıyla çıktıkça bölgemizle birlikte dünyaya umut aşılıyor, umut veriyoruz. Bu tablo birilerini rahatsız ediyor. Artık bu ülkede hiç kimsenin, vesayeti, milli iradenin üzerine çıkartmaya da demokrasiyi tankların altında çiğnetmeye de gücü yetmeyecektir. Bir sonraki safhada 2053 vizyonumuzla milletimizin karşısına çıkacağız. Bu vizyonu kısa, orta ve uzun vadeli hedeflere dönüştürecek çalışmalara başladık. Her alanda yürüyen bu hazırlıklar tamamlandığında, önümüzdeki 30 yılın yol haritası elimizde olacak.” dedi.

Erdoğan, “Ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz.” dedi.

Erdoğan, yerli aşı çalışmalarında, iki hafta içinde insan üzerinde deneme safhasına ulaşılacağını belirterek, “Hedefimiz, önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini tamamen çözmektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, lisans seviyesindeki öğrenciler için Stajyer Araştırmacı Burs Programı'nın başlatılacağını açıkladı.

Erdoğan, “Lisans eğitiminin her seviyesindeki 1000 gencimiz, TÜBİTAK Enstitülerinde ya da TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev almak suretiyle bu programdan yararlanabilecek.” diye konuştu.

Sayın Tatar'a KKTC Cumhurbaşkanlığı görevinde başarılar dileyen Erdoğan, “Türkiye tüm imkanları ve gücüyle Kıbrıs Türkü'nün yanında yer almaya devam edecektir.” dedi.

“Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle ve imkanlarımızla destek verdik, vereceğiz.” diyen Erdoğan, “Azerbaycan halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Coğrafyanın bize yüklediği hiçbir sorumluluktan kaçmadık, kaçmayacağız.” dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Coronavirus'ten 185 kişi daha hayatını kaybetti

Coronavirus'ten 185 kişi daha hayatını kaybetti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık