Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa DTP'den Kuraklık Mitingi

DTP'den Kuraklık Mitingi

DTP’den Kuraklık MitingiSİVEREK-İLKHA 31.05.2008DTP tarafından Siverek’te düzenlenen “Kuraklık ile Mücadele” mitinginde hedef yine Tayip Erdoğan ve Ak Parti oldu.Demokratik Toplum Partisi Siverek İlçe Teşkilatı tarafından bugün saat 13.00’de Siverek Firkan Tüysüz stadyumu yanındaki boş alanda düzenlenen “Kuraklık ile Mücadele” mitingine yaklaşık 1500 kişi katıldı. Mitinge başta Diyarbakır ve Şanlıurfa olmak üzere çe

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2008 Cumartesi 18:14
DTP'den Kuraklık Mitingi
Mitinge DTP Mardin Milletvekili Emine AYNA, DTP Bitlis Milletvekili Nezir KARABAŞ, DTP Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim AYHAN ve DTP Siverek İlçe Başkanı Hasan KOYUNCU konuşmacı olarak katıldı.

DTP Ş.Urfa İl Başkanı İbrahim AYHAN konuşmasında Ak Parti Hükümetinin politikalarını eleştirerek, “Hükümet Çiftçilerin borçlarını 1 yıl süre ile erteleyecekmiş. Ak parti bilmiyor mu çiftçilerin %90’nı bu kredileri kullanmıyor. Ak Parti çocuk mu kandırıyor.”
DTP’li AYHAN’nın konuşması sık sık getirilen “Katil Erdoğan” sloganıyla kesilirken AYHAN’ın konuşmasının bitiminde “Dağlara Doğru” müziğinin çalınması dikkatlerden kaçmadı.
DTP Mardin Milletvekili Emine AYNA ise konuşmasında mitinge katılanları, rojbaş Mezopotamya’nın değerli halkı diyerek selamlayarak konuşmasına şöyle devam etti, “Türkiye 15 yıl önce kendi ürettiklerini kullanarak ürünlerini ihraç ediyorken, bugün ise dışardan ürün alan bir ülke konumuna geldi. Bu topraklar Mezopotamya’nın en verimli toprakları iken Mezopotamya halkı mevsimlik tarım işçisi olarak çalışıyor duruma geldi.”
Siverek’te 15 yıldır endüstri alanında hiçbir yatırım yapılmadığını iddia eden AYNA,”Siverek’te 2 sulama göleti var, bu göletlerden biri Bucak’larda diğeri ise Gürpınar’larda.İşte kalkınmamanın ve geri bırakılmanın delili bunlardır”

Miting sırasında DTP’liler tarafından açılan pankartlarda ise yine AKP hükümetine yüklenildi.”Mayın değil, su kanalı istiyoruz”, “AKP kuraklığı tarlaları kuruttu”, “Doğayı kurutacağına içindeki vahşeti kurut”, “Yollarda mevsimlik işçi olarak ölmek istemiyoruz” pankartları miting alanında göze çarpan bazı pankartlar oldu.

Miting söylenen Kürtçe şarkıların ardından olaysız sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık