Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi EĞİTİM BİR-SEN'DEN FİŞLEME İDDİALARINA CEVAP

EĞİTİM BİR-SEN'DEN FİŞLEME İDDİALARINA CEVAP

Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği, Türk Eğitim Sen tarafından yayınlanan belgede, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi'nde okul müdürlüğü için mülakata girecekleri 'Ulusalcı', 'Alevi militan' ifadeleriyle listelediği iddialarına cevap verdi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2014 Pazar 12:11
EĞİTİM BİR-SEN'DEN FİŞLEME İDDİALARINA CEVAP

Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği, Türk Eğitim Sen tarafından yayınlanan belgede, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi'nde okul müdürlüğü için mülakata girecekleri 'Ulusalcı', 'Alevi militan' ifadeleriyle listelediği iddialarına cevap verdi.Yapılan açıklamada;

Sendikamızın başarıları ve kazanımları ile kendi başarısızlıklarını örtmek adına iftirada mahir sendika yine işbaşında. Kamuoyunun yakından bildiği gibi kaynağı belirsiz bilgi ve belgeler üzerinden sendikamıza yönelik suçlama alanı oluşturma çabaları ilk defa gerçekleşmiyor.

Eğitim-Bir-Sen olarak haksız, mesnetsiz itham ve iftiralara karşı sessiz kalmamız asla beklenemez. Bu doğrultuda ilçe temsilciliklerimizden birisi ile ilişkilendirilerek sendikamıza yönelik malum sendika tarafından kamuoyu oluşturma kurnazlığına, dün olduğu gibi bu günde fırsat vermeyeceğiz. Yetkisini kaybettikten sonra saldırgan tavrını artıran malum sendikanın internet sitesi üzerinden birçok haber sitesine ulaştırılan ilçe temsilcimizle ilgili haberin içeriğine yönelik değerlendirme, inceleme ve kanaat oluşturma süreci; sendikamızın kendi mevzuatı çerçevesinde yürütülecektir.

Hukukun evrensel ilkesinin, insan hak ve onurunun bizim için son derece önemli olduğu bilinmelidir. Diğer taraftan sendikamızın hükmi şahsiyetine, itibar ve saygınlığına yönelik gerek kişi gerekse kurumlarca zedeleyici hareketlere karşı tavizsiz duruşumuz da herkesin malumudur.

Hukuksal hiçbir geçerliliği olmayan bir belge üzerinden mal görmüş mağribi tavırlarıyla abilerinin yolundan gitme kurnazlığını yapan malum sendikanın Siverek'teki uzantıları,ya Siverek'te görev yapan ve sınava giren üyelerini tanımıyor ya da aldıkları sonuclardan bihaber gibi görünüyor.Mülakata sadece iki üyesi katılan ve ikisi de başarılı puan alan malum sendikanin, demogoji yaparak genel anlamdaki başarısızlıklarını örtmeye çalışması ve çamur atarak Siverek Temsilciliğimizi karalama girişimlerini beyhude bir çaba olarak görüyoruz.

Üyemiz olsun olmasın bütün eğitim çalışanlarının kişilik haklarına, temel hak ve özgürlüklerine saygı duyduğumuz, insan hak ve hürriyetleri m mücadele ettiğimiz itiraz edilemeyecek bir gerçekliktir. Aksi yönde kanaat oluşturmaya yeltenenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık