Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Hüda-Par Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıyı Kınadı

Hüda-Par Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıyı Kınadı

HÜDA PAR Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, bugün Diyarbakır’da PKK tarafından düzenlenen bombalı araç saldırısı sert bir dille kınandı.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2016 Pazartesi 17:17
Hüda-Par Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıyı Kınadı

HÜDA PAR Genel Merkezi, Mardin-Diyarbakır-Batman üç yolunda onlarca sivilin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyı lanetledi.

Saldırılar hiçbir değer taşımayan mankurtlaşmış bir çetenin halk düşmanlığıdır

Yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Özellikle son zamanlarda PKK’nin polis veya asker kişi ve binalarını bahane ederek gerçekleştirdiği sivillere yönelik katliamlar kabul edilemez bir vahşet ve barbarlıktır. Sivil insanların birinci hedef olacağı bilindiği halde ortaya konulan bu insanlık dışı eylemler, meşru hiçbir amaca hizmet etmeyen, İslami ve insani hiçbir değer taşımayan mankurtlaşmış bir çetenin halk düşmanlığından başka bir anlam içermemektedir.”

Bugün gelinen noktada PKK’nin bu tür saldırılarının şaşırtıcı olmadığının belirtildiği açıklamanın devamında, “PKK’nin, maşası olmayı övünç vesilesi kıldığı emperyalist güçlerin, siyasi, askeri, psikolojik veya stratejik emellerine ulaşmaları için cinayet ve katliamlarına hız verdiği açıktır. Kurulduğu günden bugüne muhaliflerini sindirmeyi ve yok etmeyi amaç edinen bu ihanet şebekesinin son yıllarda başta büyük oranda destekçi bulduğu ilçeleri, ardından hedef gözetmeksizin sivil halkı katletmeye yönelmesi, acı olsa da şaşırtıcı değildir.” denildi.

“Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz”

Katliamlar gerçekleştiren PKK’ye yönelik halkın tepki göstermesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, “Halkımızın kendi namı hesabına cinayet işleyen, katliamlar gerçekleştiren bu ihanet şebekesine karşı haklı ve meşru tepkisini ortaya koymasının zamanı gelmiştir. PKK’nin bombalı saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık