Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR'dan 24 Haziran seçimleri için sürpriz hamle

HÜDA PAR'dan 24 Haziran seçimleri için sürpriz hamle

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerle ilgili partilerinin takip edeceği stratejiyi açıkladı.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2018 Pazartesi 22:58
HÜDA PAR'dan 24 Haziran seçimleri için sürpriz hamle

HUDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, 81 ilde seçime gireceklerini 2 ilde ise bağımsız adayları destekleyeceklerini söyledi. Yılmaz, cumhurbaşkanlığı seçiminde ise kimi destekleyeceklerini ilerleyen günlerde açıklayacaklarını ifade etti.

Seçimlere 81 ilde girme kararını aldıklarını, tabanlarının talebi doğrultusunda da Diyarbakır ve Batman’da bağımsız adaylarla seçime gireceklerini söyleyen Yılmaz, “Parti olarak daha önce de açıklamalarda bulunmuştuk 81 ilde tam listeyle seçime girmeyi düşündüğümüzü belirtmiştik. Son olarak vardığımız karar 81 ilde seçime gireceğiz, 2 ilde bağımsız adaylarla seçime katılmayı düşünüyoruz. Yaptığımız çalışmalarda tabanın da isteğini göz önünde bulundurarak Diyarbakır ve Batman’da bağımsız adaylarla seçime girme durumu söz konusudur.” dedi.

İttifak konusunda başka partilerden ciddi bir teklif almadıklarını söyleyen Yılmaz, İstanbul ve Ankara için hangi adayları çıkaracaklarını da açıkladı. Yılmaz, “Milletvekili adaylarımızdan birkaç isim verebiliriz. İstanbul için Genel Bakan Yardımcılarımızdan Erdal Elibüyük, Mehmet Yavuz, Sait Şahin ve Genel İdare Kurulu üyelerimizden Serkan Ramanlı'yı düşünüyoruz. Ankara’da ise Genel Sekreterimiz Şehzade Demir. Şimdilik bu isimleri paylaşmam yeterli olur.” diye konuştu.

“Diğer partilerin içinde bulunduğu duruma bakıldığında HÜDA PAR çok avantajlı durumda”

24 Haziran’da düşüncelerinin barajı aşmak olduğunu sözlerine ekleyen Yılmaz, “Şu an 24 Haziran’daki seçim atmosferine baktığımızda şartlar HÜDA PAR için çok müspet. Özellikle diğer partilerin de içinde bulunduğu duruma bakıldığında HÜDA PAR çok avantajlı durumda. Tabanımıza partilerine sahip çıkmalarını, partilerinin adaylarını destekleme noktasında ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Tabanımızın gayreti, halkımızın desteği ve teveccühü ile barajı aşacağız İnşallah. Halkımızdan; önümüze konan tüm engellere rağmen partimizi ve adaylarımızı destekleyerek meclise taşımalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Diyarbakır'dan bağımsız aday oldu

Diyarbakır’dan bağımsız milletvekili adaylığı başvurusunda bulunmak üzere HÜDA PAR Genel Başkanlığından istifa eden Zekeriya Yapıcıoğlu, arkadaşlarının ısrarlı talepleri üzerine bağımsız aday olduğunu belirtti.

Yapıcıoğlu, “Diyarbakır’da bağımsız milletvekilliği adaylığı müracaatına bulunacağım için HÜDA PAR’daki Genel Başkanlığı görevimden istifa ettim. 2013 yılının 30 Haziran’ından beri yürüttüğüm genel başkanlık görevimi bıraktım. Rozetimi çıkardım şimdilik. Aslında biz HÜDA PAR olarak 81 ilde 600 adayla seçime girmeye karar vermiştik fakat arkadaşlarımızın ısrarlı talepleri üzerine bağımsız aday olarak seçime katılmam icap etti. Biz de başvurumuzu yapmış olduk. Hayırlara vesile olsun diyorum.” dedi.

Doktor Aydın Gök Batman'dan Bağımsız aday oldu

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Batman’dan bağımsız milletvekili adayı oldu.

(Emrah Deniz, Mehmet Çelik-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık