Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa KEBAP ZAMINA İMZALI İTİRAZ

KEBAP ZAMINA İMZALI İTİRAZ

Mehmet SEZGİN / SİVEREK Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan fırıncılar lokantacılar kahveciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığının talebi üzerine Şanlıurfa Esnaf ve

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2008 Perşembe 00:20
KEBAP ZAMINA İMZALI  İTİRAZ
Sanatkârlar Odalar birliğince belirlenen ve ilçede uygulanmaya başlanan zamlara vatandaşlar tepki gösterdi. Siverekli tüketiciler uygulanmaya başlanan kebap ve yenmek fiyatlarına ettiler.    Zamlardan önce ilçede bir kişilik kebap fiyatı 4 YTL den 5 YTL ye çıkarılırken 2 YTL 500 Kuruş olan yemek Fiyatları 3 YTL ile 3 YTL 500 Kuruşa çıkarılmasına tepki gösteren Siverekli tüketiciler İlçe kaymakamlığına verdikleri toplu imzalı dilekçelerinde şöyle dediler’’Şanlıurfa Esnaf ve sanatkârlar Odalar birliği başkanlığınca 2008/29 sayılı yeni rayiçle fırın, lokanta ve kahveciler için  %30 varan zamlar yapılmıştır. Devlet istatistik Enstitüsü tarafından açıklanan enflasyon oranı % 8 oranında olup çalışanların maaşlarına yılık ortalama % 4 zam yapılmıştır.
   507 sayılı esnaf sanatkarlar kanunun 3741 kanunla değişik 125 maddesi gereğince ilçemizde  yaşayan vatandaşların gelir düzeylerinin  asgari ücretin  altında olması keyfi ve gizli olarak yapılan zamları  vatandaşların mağduriyetine neden olmuştur.
    Bu nedenle ilçe tüketici hakem kurulunun toplanması ve rayiç bedelinin incelenerek  vatandaşların mağduriyetlerinin  giderilmesini arz  ederiz’’ denildi.
     Hazırlanan itiraz dilekçesine  yaklaşık yüz tüketicinin imza  koyduğunun belirten  Turan Kök isimli vatandaş  itiraz haklarını sonuna kadar savunacakların ilçe hakem kurulunun  haklının yanında olacağına inandığını belirti.Kök ilçede ekmek fiyatlarının sabit tutulduğunun bunun yanında  ekmek gramajlarının düşürülerek ekmekte de gizli bir zam yapıldığını iddia etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık