Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Öğrencilere ayin yaptıran müdür Birecik'te de görevden uzaklaştırıldı

Öğrencilere ayin yaptıran müdür Birecik'te de görevden uzaklaştırıldı

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, 10 Kasım etkinliklerinde öğrencilere ayin yaptıran okul müdürü görevden uzaklaştırıldı.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2019 Salı 13:08
Öğrencilere ayin yaptıran müdür Birecik'te de görevden uzaklaştırıldı

Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yılı sebebiyle Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde düzenlenen anma törenlerinde, öğrencilere ayin yaptırıldığı ortaya çıkmıştı.

Sadettin ve Feyhan Karaata ortaokulunda çekildiği iddia edilen görüntülerde, öğrencilerin düzenlenen törende Mustafa Kemal'in posteri önünde eğildikleri gözüküyordu.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla gelen tepkiler üzerine Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlatmıştı.

Yapılan açıklamada, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı kapsamında, günün anlam ve öneminden uzak ve kamuoyunda olumsuz algıya sebebiyet veren nitelikte etkinliklere yer verildiği tespit edilmiştir. Bakanlık maarif müfettişlerince titizlikle soruşturulmakta olan konunun hassasiyetine binaen, etkinliğin icra edildiği okul müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır. Soruşturma süreci hassasiyetle ve en kısa sürede tamamlanacaktır." İfadeleri kullanılmıştı.

Alınan bilgiye göre, yapılan soruşturma neticesinde Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi, Sadettin ve Feyhan Karaata ortaokulu müdürünün de görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık