Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa PROF. DR. KAMİL TURAN'IN CENAZESİNDE GERGİNLİK GÖZLERDEN KAÇMADI

PROF. DR. KAMİL TURAN'IN CENAZESİNDE GERGİNLİK GÖZLERDEN KAÇMADI

Kocatepe Camii’nde öğleyin kılınan cenaze namazı öncesi tabutun önüne gelen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2007 Çarşamba 00:51
PROF. DR. KAMİL TURAN'IN CENAZESİNDE GERGİNLİK GÖZLERDEN KAÇMADI
arasındaki mesafe dikkat çekti.

Demokrat Parti Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Turan’ın cenazesi, siyasiler arasında ilginç görüntülere sahne oldu.
Kocatepe Camii’nde öğleyin kılınan cenaze namazı öncesi tabutun önüne gelen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki mesafe dikkat çekti.

Demirel’in hemen arkasında duran Bahçeli tüm ısrarlara rağmen Demirel’in yanına gelmemek için direnerek selam vermezken, arkasında durduğu söylenmesine rağmen Demirel de dönüp Bahçeli ile selamlaşmadı.

Bahçeli ön sıraya geçmek zorunda kalınca Demirel’in elini sıkarak selamlaşmak zorunda kaldı. DP Genel Başkanı Mehmet Ağar ise Demirel ve Bahçeli’nin olduğu yere gelmeyerek yandaki cenazenin önünde uzak bir mesafede saf tuttu.

Ağar, namaz biter bitmez de kimseye selam vermeden hızla camiden uzaklaştı. Demirel, cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından DYP’de yaşanan Genel Başkanlık yarışında, kendisine rağmen Tansu Çiller’i desteklemesi nedeniyle arası açılan eski bakanlarından Necmettin Cevheri ile dün kolkola girdi.

Demirel o dönem Cevheri için "sırtımdan hançerledi" demişti. Hançer olayının anımsatılıp "Cenaze töreninde Sayın Demirel düşman çatlattınız" sözüne Cevheri, gülerek, "Düşmanlık yoktu ki" karşılığını verdi.

Cevheri, "Tamamiyle bir yanlış anlamadan hareketle söylenmiş sözlerdi. O zaman biz de kendi hudutlarımız içinde bir hançerlemenin olmadığını anlatmaya çalıştık" dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık