Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da 55 yerleşim yeri karantinaya alındı

Şanlıurfa'da 55 yerleşim yeri karantinaya alındı

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kent merkezinde bulunan 55 yerleşim yerinde karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2020 Pazar 23:59
Şanlıurfa'da 55 yerleşim yeri karantinaya alındı

Şanlıurfa'da da Haziran ayı başlarında uygulanan normalleşme süreci ile birlikte, maske kullanımının azalması ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmemesi nedeniyle Covid-19 vakalarında yaşanan artış devam ediyor.

İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, karantina süresi sona eren bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararında şu ifadeler kullanıldı: "Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden Covid-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Akçakale İlçemizde 2, Ceylanpınar İlçemizde 7, Eyyübiye İlçemizde 11, Haliliye İlçemizde 12, Harran İlçemizde 2, Siverek İlçemizde 2, Karaköprü İlçemizde 16, Halfeti, Suruç ve Viranşehir İlçelerimizde de birer farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir." denildi.

Aynı kararla 34 yerleşim yerinde karantina uygulamasının sona erdirildiği belirtilerek,"Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 29.06.2020 tarihi itibariyle Eyyübiye İlçemizde 3, Haliliye İlçemizde 7, Karaköprü İlçemizde 11, Suruç İlçemizde 4, Viranşehir İlçemizde 7, Ceylanpınar ve Siverek İlçelerimizde de birer farklı adreste karantinanın sonlandırılmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Maskeli eğitimde doğru iletişim nasıl kurulmalı?

Maskeli eğitimde doğru iletişim nasıl kurulmalı?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık