Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ŞANLIURFA'LI ÇOCUKLARIN VAHŞİ EĞLENCESİ: KÖPEK DÖVÜŞÜ

ŞANLIURFA'LI ÇOCUKLARIN VAHŞİ EĞLENCESİ: KÖPEK DÖVÜŞÜ

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’ndeki köylerde bazı çocuklar, iple bağladıkları köpekleri dövüştürerek eğleniyor. Çocukların bu vahşi oyununa büyükler

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2008 Pazartesi 17:35
ŞANLIURFA'LI ÇOCUKLARIN VAHŞİ EĞLENCESİ: KÖPEK DÖVÜŞÜ
de sessiz kalıyor.
      Boyunlarından iple bağladıkları köpekleri köyün dışındaki boş tarlaya götüren çocuklar, kaçmalarını engellemek için de iplerini birbirine düğümlüyor. Daha sonra daire şeklinde yan yana dizilen çocuklar, ortadaki boş alanda köpekleri dövüştürüyor. Yarıyıl tatili süresince bu vahşeti oyun haline getiren çocuklar, dövüş sırasında şiddeti artırmak için köpekleri taş atarak, bağırarak kızdırıyor.
      Dövüşmek istemeyen bazı köpekler ise çocukların üzerine saldırarak kurtulmaya çalışıyor. Köpeklerin saldırısına, bazen de kendilerini ısırmasına rağmen çocuklar bu vahşeti sürdürüyor. Gören büyüklerin de sessiz kaldığı bu tehlikeli oyun sırasında çocuklar, köpeklerin birbirini ısırmasını neşe içinde ve heyecanla izliyor. Çocuklar sadece oyun amaçlı yaptırdıkları köpek dövüşleri sırasında herhangi bir iddiada veya bahiste bulunmuyor.
      Olayı duyan hayvanseverler vahşete son verilmesini isterken, uzmanlar çocukların ‘oyun’ olarak gördükleri bu durumun ruhsal gelişimlerinde olumsuz etki yaratacağını belirterek, yetkililerin önlem almasını istedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık