Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK BELEDİYESİ TELKARİ KURSU AÇILDI

SİVEREK BELEDİYESİ TELKARİ KURSU AÇILDI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçe Belediyesi, ilçede gelir getirici kursları açmaya başladı.  Siverek Belediyesi tarafından Tarihi Gümrük Hanında açılan kursun açılış törenine

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2010 Pazar 11:39
SİVEREK BELEDİYESİ TELKARİ KURSU AÇILDI
İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, Meslek Odaları Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
   
Açılış kurdelesinin kesen İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız kursun hayırlı  olmasını diledi. Kursu gezip yetkililerden bilgi alan Yıldız bu tür kursların toplumsal faydalarını anlatıp sayısının çoğaltılması gerektiğine dikkat çekti.
     
Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, çağdaş ve modern belediyeciliğin gereği belediyelerin artık halkın sosyal ve ekonomik yaşamlarından da sorumlu olduklarını hatırlatarak şunları kaydetti ’’Belediye olarak işsiz vatandaşlarımıza yönelik telkari kursunu hizmete açtık. Kursiyerlerimize cüzide de olsa bir ücret verip meslek öğrenmelerine, kendi işlerini kurmalarına yardımcı olacağız’’ dedi.
     
Belediye bünyesinde açılan telkari kursuna 30 bayan, 30 erkek olmak üzere toplam 60 kursiyer bir yıl boyunca kurs görecek. Kursiyerler  kursun sonunda iş yeri açmak isterlerse İlçe Kaymakamlığı ile Belediye  maddi destek sağlayacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık