Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK İKRA-DER MUSTAZAF-DER'İN KAPATILMASINI KINADI

SİVEREK İKRA-DER MUSTAZAF-DER'İN KAPATILMASINI KINADI

Haber Merkezi Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yaptığı basın bildirisiyle Mustazaf-Der'in kapatılmasını kınayarak, ülkede hukuk eliyle cinayetler işlendiğini ileri sürdü

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2012 Pazartesi 18:05
SİVEREK İKRA-DER MUSTAZAF-DER'İN KAPATILMASINI KINADI

ŞANLIURFA- Siverek’te faaliyetlerini sürdüren Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Siverek İKRA-DER),  Mustazaflarla Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der'in ) kapatılmasına ilişkin basın bildirisi yayınladı. Dernek binasında dernek yetkililerinden Hüseyin Şeker tarafından okunan açıklamada şöyle denildi. “Kamuoyu da çok iyi biliyorki Mustazaf-Der'in yaptığı çalışmalar ortadadır. Mustazaf-Der yasal zeminde çalışarak fakirlere, mazlumlara, yetimlerine sahip çıkmıştır. Onbinlerce aileye maddi-manevi yardım etmiş, yetimleri sevindirmiştir. Zulme uğrayanların yanında yer almış, onların sesini yükseltmiş, zalimlere karşı dik durmuştur. Halkın ihtilaflarından çekişmelerinden beslenenlere inat olarak Mustazaf-Der İslam çatısı altında Kürdün-Türkün ve diğer halkların kardeşliğini tesis etmenin mücadelesini vermiştir. Birileri bu toplumun kavgasını, bu toplumun savaşını istiyor. Birileri bu toplumun cehaletini istiyor, birileri bu toplumun fakirliğini istiyor. Bu saydığım şeyler üzerinden birileri bu topluma tahakküm etmek istiyor” denildi.

Ayrıca G. Antep’te kızını başörtülü okutmak istemesinden dolayı bir anneye verilen 2 yıl 10 aylık hapis cezasına vurgu yapılan açıklamada, “Bu olayda da Müslüman kamuoyunun ve halkımızın yüreği yaralanmıştır. Sormak istiyoruz. Hem kız çocuklarının okuması için çaba sarf edeceksiniz; hem de inancından dolayı başörtüsü ile okumak isteyenlere ceza vereceksiniz. Bu hangi hukuk kitabında yazıyor? Hükümet yetkililerine soruyoruz. Bu ceza size veya yakınlarınıza verilseydi nasıl bir ruh halinde olurdunuz? Bu yanlış ve tamamen keyfi cezayı kaldırmak için vicdan sahiplerini göreve çağıyor ve bu cezayı veren zihniyeti kınıyoruz.

Açıklamanın sonunda perşembe Günü saat 16.30’ da ilçenin kanlıkuyu meydanında konu hakkında kitlesel basın açıklamasının düzenleneceği vurgulanarak duyarlı insanların desteği istendi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık