Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE 35 İNFAZ MEMURU HAKKINDA SORUŞTURMA

SİVEREK'TE 35 İNFAZ MEMURU HAKKINDA SORUŞTURMA

Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı, Siverek T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli 35 personel hakkında soruşturma başlattı.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma 17:06
SİVEREK'TE 35 İNFAZ MEMURU HAKKINDA SORUŞTURMA

Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı yayınladığı basın açıklamasıyla, bazı internet sitelerinde yayınlanan "Siverek T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli 35 personel hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldığı" iddialarını yalanladı. Savcılık söz konusu soruşturmanın İç Güvenlik başlıklı 5. Bölüm 44., 45. ve 46. maddeleri çerçevesinde ilgili personellerin görevleri ile ilgili olarak görevi kötüye kullanmak suçunu kapsadığını açıkladı.

Siverek Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil adıyla yayınlanan basın açıklamasında, "Son günlerde bir kısım yazılı basında ve bazı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarında çıkan haberler üzerine basını ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.Siverek T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli 35 personel hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır" Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi. "Söz konusu personeller hakkında, Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi İle Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Tüzük'ünün ''İç Güvenlik'' başlıklı 5. Bölüm 44., 45. ve 46. maddeleri çerçevesinde ilgili personellerin görevleri ile ilgili olarak Görevi Kötüye Kullanmak suçu kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmış olup, konu hakkındaki soruşturmaya devam edilmektedir."

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kırtasiyeciler satışlardan memnun değil

Kırtasiyeciler satışlardan memnun değil

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık