Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

SİVEREK'TE AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

MEHMET SEZGİN Şanlıurfa’nın Siverek ilçe belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü tarafından başlatılan’’küresel ısınmaya karşı bir ağacın olsun’’ kampanyası genişleyerek devam ediyor. On beş gün önce başlatılan kampanya kapsamında özelikle kırsal alanda

Giriş Tarihi: 27 Mart 2007 Salı 18:48
SİVEREK'TE AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
ekimi yapılmak özere çeşitli türden on bin ağaç vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.      Diğer yandan  kampanyaya katılan vatandaşlar ve öğrenciler ilçe merkezinde bulunan kaldırımları ağaçlandırmaya başladı.
    ilçe merkezinde ki kaldırımlara vatandaşlar ve Siverek lisesi öğrencilerle birlikte  yaklaşık üç bin ağaç dikimin gerçekleştireceklerini belirten Siverek Belediyesi  park ve bahçeler müdiresi Emren Alişer yaptığı açıklamada şöyle dedi’’On beş gün önce  ilçe genelinde başlattığımız küresel ısınmaya karşı bir ağacın olsun kampanyası halk tarafından benimsendi.Öğrencilerle birlikte  başlattığımız kampanyaya  özelikle kırsal alandan ki vatandaşlar  büyük ilgi  gösterdi.Şu anda  ilçe merkezinde bulunan  kaldırımları öğrenci vatandaş işbirliğiyle ağaçlandırıyoruz,ağaçlandırma ve  ücretsiz ağaç dağıtımı  mayıs ayına kadar devam edecek ’’dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık