Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE AİLE HEKİMLİĞİ TOPLANTISI

SİVEREK'TE AİLE HEKİMLİĞİ TOPLANTISI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarıyla toplantı

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2010 Perşembe 14:19
SİVEREK'TE AİLE HEKİMLİĞİ TOPLANTISI
düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğünce, İlçenin Endüstri Teknik Meslek Lisesinde düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, İl Sağlık Müdür yardımcısı Osman Cerrah, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Şube Müdürü Cemal Elçi, 59 aile hekimi, 589 aile sağlığı elemanı ve 60 TSM Toplum Sağlığı Hekimliği personeli katıldı.

Toplantıda slayt eşliğinde sunum yapan İlçe Sağlık Grup Başkanlığı Koordinatörü Mesut Hamidanoğlu; Aile hekimliğinde yasal durum. Nasıl işleneceği, denetimleri ve sorumlulukları hakkında bilgi verdi. Daha sonra aile hekimleri ve elemanlarının sorusunu yanıtlayan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Cerrah soruları yanıtlayarak, acil durum kuduz, zehirlenme gibi vakalarda gece gündüz fark etmeksizin Sağlık Grup Başkanlığı personellerine bilgi verilmesi gerektiğini belirtti.

İlçe Kaymakamı Hersanlıoğlu ise konuşmasında "bilindiği üzere ilçemizde sağlık konusunda eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi en kısa sürede gidermeye çalışacağız. Bu konuda hekimlerimizden de bizlere yardımcı olmalarını, eksiklerini bildirmeleri gerekiyor" dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık